windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Google uporządkuje aktualizacje systemu Android? Nowe wytyczne w drodze!

Mimo licznych zabiegów ze strony koncernu Google, fragmentacja jest jednym z najważniejszych problemów trapiących system Android. Jego twórcy zdają sobie z tego sprawę i czynią wysiłki by ten stan rzeczy uległ zmianie (choć czasem trudno w to uwierzyć). Pojawiły się właśnie nowe propozycje wymahań, jakie mieliby spełniać producenci smartfonów z Robotem na pokładzie – niektóre z nich prezentują się naprawdę korzystnie dla użytkowników, więc warto się nad nimi pochylić!

Google ma nowe wytyczne dla producentów smartfonów z systemem Android!

Do jakich wytycznych będą musieli się dostosować producenci smartfonów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android? Poniżej wymieniamy kilka tych najważniejszych:

  • Google ma pozostawić obowiązek aktualizacji smartfonów przez 3 lata od ich premiery nawet jeśli telefon nie będzie dostawał już nowych wersji systemu operacyjnego.
  • Producenci smartfonów będą musieli w sposób jasny i przejrzysty komunikować aktualne i nadchodzące aktualizacje oprogramowania dla swoich urządzeń.
  • Producenci będą zobowiązani publikować na swojej stronie internetowej informacje związane z tym, kiedy konkretny model otrzyma najnowszą aktualizację bezpieczeństwa i która łatka jest aktualnie dostępna.
  • Osoba decydująca się na zakup smartfona musi otrzymać przejrzystą informacje wskazującą na to, pod kontrolą której wersji Androida pracuje dane urządzenie oraz ile „dużych” aktualizacji systemowych zamierza w jego przypadku przeprowadzić producent.

Postulaty brzmą rozsądnie, prawda? Póki co są to propozycje, ale mam nadzieję, że zostaną ostatecznie przyklepnięte przez koncern Google, gdyż dzięki takim wytycznym będziemy mogli łatwiej podejmować decyzje odnośnie tego, które urządzenie zostanie naszym smartfonem w perspektywie kolejnych miesięcy, bądź lat. A i może przez to same koncerny będą przykładały większą wagę do wdrażania aktualizacji by zachęcić nas do zakupu swoich produktów.

Źródło: Android Police

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS