windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Plotki/przecieki Urzadzenia

Huawei przegra ten rok z Mate 40 Pro? Takie są prognozy!

Huawei od ponad roku zmaga się z problemami wywołanymi przez amerykańskie sankcje. To właśnie z ich powodu chiński koncern nie może na pokładzie swoich produktów instalować usług od Google, a słupki sprzedaży poza Państwem Środka spadają na łeb, na szyję. Także flagowce chińskiego koncernu nie sprzedają się tak dobrze, jak powinny. Niektóre elementy specyfikacji modelu Mate 40 Pro mogą natomiast spotęgować nasz niesmak wobec znanej marki.

Huawei Mate 40 Pro bez szans na sukces?

Zarówno zeszłoroczne modele z rodziny Mate 30, jak i P40 z początku bieżącego roku, z powodu braku dostępu do usług Google, sprzedają się w Europie bardzo miernie. Nie inaczej z pewnością będzie z rodziną Mate 40, która zadebiutuje za kilka miesięcy. Nie dość, że nie skorzystamy w jej przypadku ze Sklepu Play, Gmaila czy YouTube, to przecieki wskazują na to, że Huawei może wyposażyć ten sprzęt w niezbyt satysfakcjonujący ekran. Konkurencja bowiem bardzo chętnie w przypadku flagowców sięga po ekrany o odświeżaniu 120 Hz. Koncern z Chin natomiast, prawdopodobnie postawi na matrycę 90 Hz. Oby ten nietakt nie szedł w parze ze sporych rozmiarów notchem. Rozwiązaniem ratującym sytuację byłoby na pewno „oczko” aparatu znane m.in. z modeli P40. Podejrzewam jednak, że dopóki USA nie złagodzi polityki wobec Huawei (a jest na to szansa po wyborach prezydenckich), koncern nie będzie mógł w pełni odbudować rynkowej pozycji chociażby na naszym kontynencie.

Mocno trzymam kciuki za Huawei. Nie podoba mi się bowiem duopol Samsunga i Xiaomi. A przecież twórcy linii P i Mate konstruują świetne smartfony, które przez brak usług Google są niesprawiedliwie przez nas odrzucane. Myślę, że po zniesieniu amerykańskiego bana gigant z Chin bardzo szybko zacznie odrabiać straty względem konkurencji.

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS