windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Snaprdragon 875 z rekordowo szybkim ładowaniem? Rewolucja w drodze!

Szybkie ładowanie smartfonów to funkcja, która jest forsowana przez producentów już od jakiegoś czasu. Zdążyliśmy się więc przyzwyczaić do tego, że niektóre droższe urządzenia naładujemy do pełna w nieco ponad godzinę. Najnowszy procesor od Qualcomm, dedykowany flagowcom może jednak zrewolucjonizować tą kwestię. Snapdragon 875, najprawdopodobniej zostanie wyposażony w technologię szybkiego ładowania z mocą 100 W. Co to oznacza dla nas, użytkowników urządzeń oferujących takie rozwiązanie?

Snapdragon 875 to rekordowo szybkie ładowanie!

Procesor Snapdragon 875 zapewniający ładowanie z mocą 100W ma zapewnić niektórym urządzeniom pełne uzupełnianie energii akumulatora w zaledwie niespełna 20 minut! To rekordowy wynik, prawda? Oczywiście w takiej sytuacji rodzi się pytanie – co z bateriami eksploatowanymi w tak intensywny sposób? Niestety w tej chwili nie wiemy czy tego typu szybkie ładowanie nie będzie wpływało na skrócenie ich żywotności. Wiemy natomiast, że pierwszym urządzeniem, na którego pokładzie może zadebiutować ładowanie 100W może być Xiaomi Black Shark 4. To właśnie smartfon dla graczy (którzy urządzenia eksploatują bardzo intensywnie) może być najlepszą bazą testową dla nowego rozwiązania. Owo urządzenie ma zadebiutować na początku przyszłego roku, więc koncern Xiaomi ma jeszcze trochę czasu na przeprowadzenie drobiazgowych testów związanych z rewolucyjną technologią ładowania.

Cóż – pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać. Mam nadzieję, że nowość zostanie dopracowana w taki sposób, że nie będzie stanowiła zagrożenia dla naszych smartfonów, jak i dla nas samych. Przy intensywnym ładowaniu urządzenia potrafią bowiem mocno się nagrzewać. Oby nie powtórzyła się historia z czasów Samsunga Galaxy Note 7!

Źródło: WCF TECH

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS