windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki Urzadzenia Xiaomi

Redmi 9A? Daj spokój! Z taką specyfikacją to porażka!

Segment najtańszych smartfonów w naszym kraju nie cieszy się największą popularnością. Polacy najczęściej bowiem decydują się na zakup urządzeń z przedziału cenowego 800-1500 złotych. Wśród urządzeń w cenie poniżej 500 zł prym wiedzie niezmiennie Xiaomi, które obecnie szykuje w tym segmecie nowość w postaci Redmi 9A. Obawiam się jednak, że to urządzenie nie zyska miana hitu sprzedaży.

Redmi 9A to taniutki smartfon bez szans na sukces

Smartfony do 500 zł to często pierwsze urządzenia, które wybieramy dla naszych pociech, bądź sprzęt dla mniej wymagających seniorów, prawda? Patrząc jednak na przewidywaną specyfikację Redmi 9A przecieram oczy ze zdumienia. O ile rozumiem zastosowanie procesora MediaTek G25 i wsparcie go wydajną baterią o pojemności 5000 mAh, o tyle uważam, że jakąś niesmaczną pomyłką jest zastosowanie ekranu o przekątnej 6,53″ i tragicznej rozdzielczości HD+. Piksele w jego przypadku będą mocno kłuły nas po oczach. Szału nie ma też w przypadku zastosowanych tu kamerek. Frontową charakteryzuje bardzo skromna rozdzielczość 5 MP – możemy więc zapomnieć o dobrej jakości selfie, a i wideorozmowy nie będą powalającej jakości. Z tyłu mamy natomiast pojedynczy obiektyw o rozdzielczości 13 MP i raczej nie mamy się co spodziewać, że wykonywane za jego pośrednictwem zdjęcia będa powalały nas na kolana.

Moim zdaniem jeśli już szukamy niedrogiego smartfona i nie zależy nam na „bajerach” pokroju ultra-funkcji fotograficznych czy NFC, to lepiej dołożyć kilka stówek i zdecydować się na chociażby Redmi 9, którego można w sieci wyrwać już za około 649 złotych. Wrażenia z użytkowania będą natomiast o wiele lepsze, niż w przypadku Redmi 9A.

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS