windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google iOS

Poważne zmiany czekają Zdjęcia Google! Na co musimy się szykować?

Zdjęcia Google to bardzo popularna usługa w ofercie koncernu z Mountain View. Korzystamy z niej bardzo chętnie, gdyż pozwalają na wygodne zarządzanie naszą bazą fotografii oraz umożliwiają bezproblemową ich synchronizację z chmurą. Najwyraźniej jednak twórcy uznali, że rozwiązaniu daleko jest do ideału, ponieważ doczeka się ono dość poważnych zmian, które zgodnie z harmonogramem powinny zostać wdrożone do końca przyszłego tygodnia.

Zdjęcia Google z nową ikoną – a to dopiero początek!

Na samym początku przywita nas odświeżona ikona usługi. Oczywiście dość jednoznacznie nawiązuje ona do tej starszej, ale muszę przyznać, że prezentuje się o niebo lepiej! To jednak nie wszystkie nowości, jakie szykuje dla nas Google. Aplikacja Zdjęcia Google ma bowiem w ciągu dwóch tygodni zostać odciążona z niepotrzebnych funkcji i w znaczącym stopniu uproszczona. Zniknie z niej boczne menu, a programiści pozostawią nam do dyspozycji zaledwie trzy zakładki –  Zdjęcia, Wyszukiwarka i Biblioteka.

Pierwsza z nich otrzyma dodatkową sekcję – Wspomnienia – w której sztuczna inteligencja będzie tworzyła dla nas okolicznościowe kolaże. Ponadto udoskonalona zostanie Wyszukiwarka, która od teraz będzie w bardziej trafny sposób wskazywała nam zdjęcia powiązane z naszym zapytaniem. Na jej karcie wyświetlane będą także odnośniki do zdjęć powiązanych z daną osobą, zwierzęciem bądź miejscem. Także sekcja Biblioteka przeszła dość poważne i widoczne zmiany.  U góry mamy promocję usługi Fotoksiązki od Google, niżej sekcje ulubionych zdjęć, archiwum i kosza, a na samym dole sekcję z różnymi folderami z urządzenia. Zabrakło na tą chwilę sekcji Albumy, jednak Google zapowiada, że powróci ona w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Zmiany wdrożone zostaną w przypadku aplikacji Zdjęcia zarówno dla Androida, jak i dla iOS/iPad OS. Nie jestem entuzjastą Zdjęć Google, ale może nowy interfejs i przeprojektowane funkcje pomogą mi przekonać się do tej niezwykle ważnej dla koncernu z Mountain View usługi.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS