windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10

Menu Start jeszcze ładniejsze? Ważna zmiana w drodze!

Windows 10 jest z nami już od kilku dobrych lat. Microsoft z tego powodu zamierza nieco odświeżyć wzornictwo swojego systemu i intensywnie pracuje nad tym, by nadążał on pod względem wzornictwa za konkurencją. Apple wysoko postawiło w tej kwestii w nadchodzącym macOS Big Sur, więc i koncern z Redmond musi zabrać się za dość poważne, wizualne poprawki. Czy podoła zadaniu? Wiemy jak zmieni się Menu Start!

Menu Start ładniejsze i bardziej czytelne!

Menu Start systemu Windows 10 jest ładne i przejrzyste. Po pięciu latach od premiery jednak trąci już nieco myszką i koncern z Redmond musi je już nieco odświeżyć pod względem stylistycznym. Jest to integralna część oprogramowania Microsoftu i koncern nie może od tak pozbyć się jej z systemu. Już raz próbował – w przypadku Windowsa 8 i 8.1 – i interfejs starszych „okienek” wzbudzał przez to wiele kontrowersji. Wiemy już, że z Windowsa nie znikną „live tiles”, a jedynie usunięta zostanie możliwość decydowania o ich kolorystyce. Ta dostosowana będzie do aktualnie wybranego motywu systemowego, dzięki czemu Microsoft zrezygnuje z kolorystycznego chaosu. Poprawiona zostanie także lista zainstalowanych aplikacji – ma ona zyskać na czytelności.

Są to wstępne informacje związane ze zmianami w Menu Start systemu Windows 10. Amerykanie chcą zdecydować się na ich wprowadzenie w przyszłorocznej, wiosennej aktualizacji. Możliwe więc, że poszczególne elementy koncepcji ulegną jeszcze zmianie. Ja osobiście chciałbym, żeby Microsoft zabrał się za zmiany w obrębie eksploratora plików – gdyż to jego wzornictwo tak naprawdę zdążyło się zestarzeć najbardziej. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS