windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Microsoft

Microsoft Defender zmierza na Androida! Zapowiada się ciekawie!

Microsoft Defender to narzędzie, które pomaga nam w codziennym zabezpieczeniu naszego komputera. Muszę przyznać, że korzystam z niego na co dzień od dłuższego czasu i wywiązuje się on ze swoich zadań wzorcowo. To domyślne narzędzie, które trafia w nasze ręce razem z systemem Windows 10. Koncern z Redmond już dawno zapowiedział, że zamierza skupić się na ekspansji ku konkurencyjnym platformom. I ten plan właśnie zaczyna być realizowany.

Microsoft chce chronić urządzenia z Androidem!

Microsoft Defender dla Androida ma zabezpieczyć nasze urządzenia mobilne przed pishingiem oraz malware. Przedstawiciele koncernu z Redmond twierdzą, że oprogramowanie błyskawicznie wykrywa tego typu szkodliwy kod i inne potencjalnie szkodliwe aplikacje. Dodatkowo, Microsoft Defender będzie skanował aplikacje pobierane ze Sklepu Play i sprawdzał, czy nie są one zagrożeniem dla naszych urządzeń mobilnych. Mamy być chronieni także w trakcie przeglądania stron internetowych. Antywirus z Redmond będzie nas również zabezpieczał w sytuacjach, w których nieautoryzowane aplikacje będą próbowały nawiązywać niebezpieczne połączenia sieciowe.

Rob Lefferts z Microsoft informuje:

W nadchodzących miesiącach będziemy wypuszczać dodatkowe funkcje dla programu na Androida i usłyszycie również o innych nowościach i naszych inwestycjach w mobilny system ochrony również dla systemy iOS.

Jestem ciekaw w jaki sposób Microsoft nawiąże współpracę z Apple. Koncern z Cupertino jest znany z tego, że tworzy dość zamknięte oprogramowanie. Czy pozwoli gigantowi z Redmond na wydanie antywirusa dla iOS i iPad OS? Dowiemy się tego z pewnością w ciągu kilku nadchodzących tygodni.

Źródło: The Verge

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS