windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google GPS

Mapy Google z kolejnymi nowościami!

Mapy Google dzięki bieżącym udoskonaleniom wdrażanym przez koncern z Mountain View stają się nie tylko coraz lepszym narzędziem dla kierowców, alei pomagają się lepiej odnaleźć w miejskiej dżungli. Amerykanie zdają się nie próżnować i co kilkanaście dni wprowadzają do swojej usługi przydatne nowości pozwalające na jeszcze bardziej intuicyjne podróże. Tym razem do apki trafiają udogodnienia, które zadowolą osoby korzystające na co dzień z komunikacji miejskiej!

Google ponownie stawia na przydatne nowości!

Koncern Google za pośrednictwem aplikacji Mapy pomoże nam w dotarciu do lokalnych przystanków związanych z komunikacją miejską. Nowość została wykryta w kodzie jednej z testowych wersji popularnej aplikacji nawigacyjnej. W niedalekiej przyszłości Mapy Google mają nam wskazywać korzystną i wygodną drogę do przystanków i najdogodniejsze trasy do przebycia pieszo, za pośrednictwem rowerów, skuterów, motorów i – za pewne – coraz popularniejszych hulajnóg miejskich. To ciekawe udogodnienie na przykład dla osób, które dopiero co przeprowadziły się do danego miasta i uczą się jego topografii, czyż nie? Co ciekawe, Mapy Google miałyby uwzględniać firmy przewoźnicze z lepszym wyliczaniem kosztów podróży (byśmy mogli oszczędzić jak najwięcej pieniędzy) oraz, tam gdzie to osiągalne, autoriksze. Oczywiście możemy się spodziewać, że w pierwszej kolejności nowości testowane będą na wybranych rynkach, a dopiero gdy zostaną gruntownie sprawdzone i ciepło przyjęte przez użytkowników, koncern udostępni je w skali globalnej.

Cieszę się z tego, że Google intensywnie rozwija swoje Mapy, które w tej chwili są chyba najlepszą, darmową aplikacją nawigacyjną na świecie. Mam nadzieję, że najbliższe miesiące przyniosą dalsze umacnianie się pozycji jednej z najważniejszych dla koncernu z Mountain View aplikacji. Czy Amerykanie zaskoczą nas w drugim półroczu tak bardzo pozytywnie, jak rok temu? Mam taką nadzieje!

Żródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS