windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Microsoft

Świetna decyzja Microsoftu! Nowe rozdanie aplikacji Teams?

Aplikacja Microsoft Teams dzięki pandemii zanotowała ogromny wzrost zainteresowania nie tylko ze strony klientów biznesowych. To dobra wiadomość dla koncernu z Redmond. Problem w tym, że Teams boryka się z potężną konkurencją – często także darmową. Dlatego właśnie Microsoft musiał podjąć bardzo ważną decyzję by zapobiec migracji użytkowników. Czy będzie ona strzałem w dziesiątkę?

Microsoft Teams udostępnione dla wszystkich chętnych!

Do tej pory, by korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji Teams konieczne było wykupienie abonamentu Microsoft 365. Dla wielu konsumentów był to odstraszający od Teams czynnik. Takie osoby często decydowały się na konkurencyjne rozwiązania – jak chociażby Google Meet. Dlatego właśnie Microsoft zdecydował właśnie, że Teams będzie darmowe dla konsumentów – zostanie dla nich przygotowana specjalna wersja aplikacji, która przechodzi właśnie beta testy. Jej funkcjonalności prezentują się następująco:

  • czat tekstowy i wideorozmowy
  • współdzielenie list zadań (integracja z Microsoft To-Do)
  • współdzielenie dokumentów
  • współdzielenie kalendarzy
  • współdzielenie lokacji
  • przechowywanie haseł i informacji w sekcji Teams Safe

Jeśli testy przebiegną pomyślnie, to koncern z Redmond zabierze się za wdrażanie nowości dla Windowsa oraz w wersji przeglądarkowej. Nie są znane terminy, ale gdy tylko pojawią się konstruktywne wieści w tej kwestii – będziemy informować.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS