windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Spore zmiany na Allegro! Unijne przepisy wchodzą w życie!

Allegro to bez wątpienia najważniejsza platforma sprzedażowa w Polsce. Wielokrotnie jednak działania zarządców serwisu wzbudząły spore kontrowersje zarówno wśród kupujących, jak i sprzedających. Mamy dla Was ważne wieści – w serwisie szykują się kolejne zmiany. Tym razem wynikają one jednak z wchodzących w życie przepisów unijnych i z całą pewnością wyjdą na dobre zarówno osobom dokonującym zakupów w popularnym serwisie, jak i samym sprzedawcom!

Pozytywne zmiany na Allegro to pokłosie unijnego prawa!

  • Przede wszystkim warto wspomnieć, że jeśli nie zgodzimy się na zmiany w serwisie Allegro, to mamy prawo rozwiązać umowę związaną z korzystaniem z konta w szybszym terminie. Uległ on właśnie skróceniu z 60 dni do 15 dni.
  • Ponadto, Allegro będzie mogło zmienić regulamin bez zachowania 15-dniowego okresu wypowiedzenia oraz bez 15-dniowego obowiązku informacyjnego. Dopuszczalne to będzie jednak jedynie w określonych sytuacjach – np. gdy serwis będzie prawnie zobowiązany do wprowadzenia pewnych zmian lub będzie zmuszony przeciwdziałać nieprzewidzianemu i bezpośredniemu zewnętrznemu zagrożeniu dla osób kupujących i sprzedających na Allegro.
  • Warto zaznaczyć, że Allegro wydłuża czas w którym może ze swojej strony wypowiedzieć umowę użytkownika ze względu na nadużycia z jego strony. Dotychczas serwis mógł podjąć taką decyzję w ciągu 7 dni od momentu otrzymania zgłoszenia. Teraz natomiast będzie miał na to aż 30 dni!
  • Allegro zamierza doprecyzować kwestię tego, do jakich danych, dostarczanych lub generowanych przez użytkowników podczas korzystania z e-sklepu Allegro.pl ma dostęp statystyczny Kowalski, a do których z tych danych ma dostęp wyłącznie sam serwis.
  • Wprowadzone zostanie także spore udogodnienie dla sprzedających – w kryzysowych sytuacjach oraz sporach z kupującymi będą mogli oni bowiem skorzystać ze wsparcia Wielkopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Wielkopolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

Zmiany na Allegro wejdą w życie w dniu 12 lipca bieżącego roku. Cieszy fakt, że zmieniają one niektóre kwestie w pozytywny dla nas sposób. Miejmy nadzieję, że pod naciskiem zmierzającej w kierunku naszego kraju ekspansji Amazona, włodarze naszego polskiego potentata będą zwracali się coraz bardziej w kierunku klientów, którzy często czuli się poszkodowani licznymi zmianami w regulaminie serwisu.

Źródło: Allegro

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS