windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS

To koniec iOS! Apple wraca do korzeni!

Apple cenione jest nie tylko za świetne urządzenia zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób. O sile marki nadgryzionego jabłka stanowi także doskonałe oprogramowanie. To właśnie iOS podbił serca milionów użytkowników na całym świecie płynnością i niezawodnością pracy. Nie można też zapomnieć o rekordowo długim wsparciu. Jak się okazuje, ta znana marka zostanie przez Apple zlikwidowana!

Żegnaj iOS! Witaj iPhone OS!

Nie żegnamy się z samym oprogramowaniem. Apple chce bowiem zdecydować się na rebranding podobny do tego, jaki zafundował nam w przypadku tabletów iPad. System iOS zmieni więc nazwę na iPhone OS. Muszę przyznać, że spodziewałem się takiej decyzji. Pozwoli ona zachować spójność jeśli chodzi o nazewnictwo systemów od Apple. Po zmianach koncern z Cupertino będzie oferował nam cztery typy systemów dla swoich produktów – macOS, watchOS, iPad OS i iPhone OS. Brzmi logicznie, prawda? Do oprogramowania dedykowanego iPhone’om trafi w tym roku kilka ciekawych nowości, którym poświęcimy osobny wpis.

Dajcie znać, czy Waszym zdaniem rebranding systemu iOS to dobra decyzja. Ja uważam, że takie zmiany uczynią ofertę Apple bardziej czytelną. Być może trochę potrwa, zanim przyzwyczaimy się do nowego. Ale nowa marka rączek zostanie z nami na dłużej.

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS