windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google Microsoft

Rewolucja w Chrome już wkrótce? Odczuje ją każdy z nas!

Google Chrome to bez dwóch zdań najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Jej problemem od zawsze była jednak zasobożerność – żartowało się wręcz, że Chrome zaprzyjaźni się praktycznie z każdą ilością pamięci RAM. Dzięki działaniom Microsoftu jednak, już niedługo z narzędzia od Google będzie nam się korzystało o wiele wygodniej. Już tłumaczę jaka jest przyczyna takich zmian!

Chrome będzie zużywał o wiele mniej pamięci w naszym urządzeniu!

Ostatnia aktualizacja Windowsa 10 przyniosła sporo udoskonaleń w zakresie jakości pracy oprogramowana z Redmond – szczególnie na słabszych urządzeniach. Microsoft wprowadził bowiem do obsługi pamięci zarezerwowanej dla alokacji dynamicznej nową wartość znaną pod nazwą „SegmentHeap”. Jej zadaniem jest optymalizacja aplikacji Win32, które dzięki temu procesowi mają zużywać dużo mniej pamięci operacyjnej – niemal o 27%. To spore udogodnienie właśnie dla właścicieli słabszych maszyn, które często wręcz zawieszały się przy większej ilości otwartych kart przeglądarki. Teraz takie problemy powinny zostać całkowicie wyeliminowanie bądź powinny przytrafiać się dużo rzadziej.

Niestety ze względu na dość mocną specyfikację mojego peceta nie będzie mi dane sprawdzić nowości osobiście. Dajcie koniecznie znać czy u Was różnice są mocno odczuwalne. To smutne, że Google od lat nie umie rozwiązać problemu pamięciożerności Chrome i że sam Microsoft musiał wdrożyć systemowe udoskonalenia by przeglądarka z Mountain View działała lepiej na naszych urządzeniach.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS