windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Google ulepsza Sklep Play! Wkrótce łatwiej sprawdzisz aplikacje!

Google dba o to, by system Android był maksymalnie przyjazny dla użytkownika i by jego obsługa nie sprawiała problemów nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Dlatego też nieustannie udoskonala podstawowe aplikacje instalowane wraz z systemem na pokładzie naszych smartfonów i tabletów. Nie inaczej jest i tym razem. Poprawek doczeka się Sklep Play, w którym dokonuwanie zakupów ma zostać nieco uproszczone.

Google stawia na wygodę w trakcie zakupów w Sklepie Play!

Na karcie aplikacji ma pojawić się nowa opcja – „Free trial & install”. Dzięki niej możliwe będzie zapoznanie się z wszystkimi najważniejszymi informacjami dotyczącymi możliwości oferowanych przez darmową wersję danej aplikacji oraz m.in. kosztami zakupu pełnej wersji gry lub programu. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam na oszczędzenie czasu czy nerwów na przeklikiwanie się przez długie opisy. O umieszczeniu takiej opcji na karcie aplikacji decydował będzie jej twórca. Funkcjonalność została dodana do biblioteki Android Billing Library (wersja 3), ale na razie nie są znane szersze szczegóły związane z jej szerszym wdrożeniem.

Nie spotkałem się jeszcze z funkcją opisaną powyżej w Sklepie Play. Być może więc Google zdecyduje się na wdrożenie jej w pierwszej kolejności na wybranych rynkach bądź u wybranych użytkowników. Gdy tylko pojawi się u mnie taka możliwość, to na pewno przetestuję dla Was nowość.

Źródło: Google 

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS