windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Google wytacza działa! Pozycja Windowsa zagrożona?

Google reklamuje Chrome OS jako proste i niezawodne oprogramowanie dedykowane niedrogim urządzeniom mającym służyć nam głównie w celach służbowych i edukacyjnych. Chromebooki są bardzo popularne za Oceanem – u nas niekoniecznie. Koncern z Mountain View chce się jednak zdecydować na bardzo odważne posunięcie, dzięki któremu może podebrać nieco użytkowników Windowsowi. Już tłumaczę o jaką nowość chodzi.

Chrome OS obsłuży aplikacje przygotowane dla Windowsa!

Do tej pory dla wielu z nas Chromebooki były niezbyt przydatnymi, ograniczonymi pod względem funkcjonalności urządzeniami. Już jakiś czas temu jednak Google umożliwiło w ich przypadku instalację oraz uruchamianie aplikacji tworzonych dla systemu Android. Teraz czas na kolejny krok. Tym razem koncern z Mountain View chce umożliwić użytkownikom Chromebooków instalowanie aplikacji przygotowanych dla systemu Windows – takich, jak na przykład pakiet Office. Oczywiście można się spodziewać, że nowość nie zostanie udostępniona najtańszym i najsłabszym laptopom pracującym w oparciu o Chrome OS. W pierwszej kolejności także dostęp do możliwości instalowania aplikacji Windowsa mają uzyskać użytkownicy biznesowych komputerów Chromebook Enterprise.

Będziemy śledzić rozwój sytuacji w kwestii udostępnienia nowej, ciekawej funkcji Chromebookom. Być może taka decyzja sprawi, że staną się one realną alternatywą dla droższych urządzeń pracujących pod kontrolą – dla wielu z nas problemowego – Windowsa. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać!

Źródło: Engadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS