windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Huawei

Idzie dobra zmiana dla Huawei? USA luzują sankcje!

Huawei ze względu na amerykańskie sankcje musi zmagać się z wieloma problemami związanymi z funkcjonowaniem na rynku. Kłopoty pojawiają się zarówno od strony oprogramowania (brak dostępu do usług Google), jak i pod względem dostaw komponentów niezbędnych w procesie konstruowania produktów koncernu. Ostatnio jednak pojawia się światełko w tunelu pozwalające spodziewać się tego, że kryzys może minąć jeszcze w tym roku.

Sankcje nałożone na Huawei ulegają poluzowaniu!

Jak donosi Reuters, Departament Handlu Stanów Zjednoczonych i inne agencje podpisały wniosek o zmianę przepisów związanych z sankcjami nałożonymi przez administrację Donalda Trumpa na koncern Huawei. Poluzowania mają pozwolić na swobodniejsze prace i współpracę z amerykańskimi koncernami w kwestii dalszego rozwoju rozwiązań związanych z rozszerzaniem zasięgu sieci 5G. Sekretarz handlu USA, Wilbur Ross komentuje owe działania w następujący sposób:

Stany Zjednoczone nie zrezygnują z przywództwa w globalnych innowacjach. Departament jest zaangażowany w ochronę bezpieczeństwa narodowego USA i interesów polityki zagranicznej poprzez zachęcanie amerykańskiego przemysłu do pełnego zaangażowania i popierania, aby technologie amerykańskie stały się międzynarodowymi standardami

To na razie jedyne ustępstwa ze strony administracji Stanów Zjednoczonych, na jakie może liczyć Huawei. Koncern z Chin wiąże jednak ogromne nadzieje z wyborami prezydenckimi, które odbędą się w USA jesienią. Jeśli Donald Trump zostanie odsunięty ze stanowiska, to istnieją spore szanse na pozytywne zakończenie sporu toczonego przez Huawei z amerykańskimi władzami.

Źródło: 9to5google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS