windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Huawei Samsung

Huawei szuka pomocy w kwestii procesorów… u konkurenta!

Huawei nadal zmaga się ze skutkami amerykańskich sankcji nałożonych na koncern przez administrację Donalda Trumpa. Na razie ciężko prognozować kiedy kryzys zostanie zażegnany, więc Chińczycy muszą zadbać o zabezpieczenie interesów oraz dostaw komponentów. Sytuacja jest na tyle skomplikowana, że trzeba zwrócić się o pomoc do największego konkurenta. Przyjrzyjmy się więc jej szczegółom.

Samsung dostarczy procesory dla Huawei!

Dostarczaniem procesorów dla Huawei ma się zająć nie kto inny, tylko sam Samsung! Koncern z Korei negocjuje właśnie warunki współpracy związanej z dostarczaniem układów mających sterować stacjami bazowymi 5G. Czyżby więc Samsung miał się zabrać za produkcję procesorów Kirin? Jest to całkiem możliwe. Trzeba pamiętać że Huawei to nie tylko producent smartfonów. To także poważny gracz na rynku usług telekomunikacyjnych, któremu amerykańskie sankcje bardzo szkodzą na tym polu. Samsung natomiast dostarczy układy bazujące na litografii Extreme Ultra-Violet (EUV) holenderskiej firmy ASL testowane za pośrednictwem japońskich urządzeń. Takie posunięcie uniezależniło by koncern Huawei od amerykańskich rozwiązań w tej kwestii.

Trzymam kciuki by oba koncerny wypracowały mądre i korzystne porozumienie w tej kwestii. Huawei spore nadzieje pokłada też w wyniku wyborów prezydenckich, które odbędą się jesienią w Stanach Zjednoczonych. Oby pod koniec roku chiński gigant mógł ponownie wrócić do rywalizacji z coraz silniejszą konkurencją na pełnych obrotach.

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS