windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Mała rewolucja w WhatsApp! Płatności zmierzają do komunikatora!

Urządzenia mobilne kojarzą się nam dziś nie tylko z wykonywaniem połączeń, konsumpcją multimediów czy codzienną pracą. Wykorzystujemy je bowiem także w celu wykonywania płatności. Wiedzą o tym producenci oferując nam swoje systemy takie, jak Apple Pay, Google Pay czy Samsung Pay. Wie o tym też Facebook, który zamierza wdrożyć własne rozwiązanie w aplikacji WhatsApp!

WhatsApp Pay już na pierwszym rynku!

WhatsApp Pay było już jakiś czas temu testowane w Indiach na pokaźnej grupie niemal miliona użytkowników. System płatności został wtedy bardzo ciepło przyjęty, więc postanowiono o wdrożeniu go na nowych rynkach – w pierwszej kolejności w Brazylii. To właśnie w tym kraju z facebookowego komunikatora korzysta niemal 120 milionów użytkowników. Infrastruktura WhatsApp Pay opiera się na rozwiązaniu Facebook Pay. Nowość pozwalać będzie na przesyłanie naszym znajomym pieniędzy bądź na opłacanie zakupów. W tej chwili, w samej Brazylii wsparcie dla funkcji oferują trzy banki – Banco de Brasil, Nubank, Sicredi. Partnerem Facebooka przy wdrażaniu nowości jest natomiast zajmująca się płatnościami firma Cielo.

Mark Zuckerberg zapowiedział już, że chce uczynić WhatsApp Pay globalnym standardem płatności. Czas pokaże, czy nie będą to czcze obietnice. Wszystko zależy od tego czy nowość będzie ciepło przyjmowana na kolejnych rynkach. Kto wie? Być może któregoś dna wystartuje wdrożenie tej nowości także w naszym kraju.

Źródło: Facebook

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS