windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android iOS

Zdjęcia Google z nowym sposobem na sortowanie fotografii!

Zdjęcia Google to jedna z najpopularniejszych usług dla systemu Android, służących do porządkowania naszych zdjęć. Dlatego koncern z Mountain View nieustannie dba o rozwój aplikacji klienckiej usługi wzbogacając ją o nowe rozwiązania. Tym razem Amerykanie zabrali się za udoskonalanie jednej z kluczowych kwestii – sortowania.

Zdjęcia posortujesz według lokalizacji!

Do tej pory nie miałem większych powodów by narzekać na funkcjonalność aplikacji Zdjęcia Google. Pozwala ona bowiem na bardzo wygodne zarządzanie fotografiami przechowywanymi na naszych urządzeniach oraz na synchronizowanie ich z chmurą. Jak się jednak okazuje, koncern z Mountain View będzie chciał wprowadzić do swojego produktu nowość, której wielu z nas do tej pory tam brakowało – mowa o sortowaniu zdjęć według lokalizacji, w której zostały one wykonane. Do identyfikacji lokalizacji zdjęć posłużą dane zapisywane przez aparat (o ile odpowiednia funkcja została włączona), historia lokalizacji na koncie Google oraz charakterystyczne miejsca widoczne na poszczególnych kadrach wykonanych przez nas fotografii. Możemy się więc spodziewać, że zbierane przez Zdjęcia Google dane będą dość dokładne.

Oczywiście w pierwszej kolejności nowość zostanie udostępniona na wybranych rynkach – w ramach aktualizacji oznaczonej jako 4.52. Mam nadzieję, że wkróce zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom i nie będziemy musieli na nią czekać zbyt długo. Nowość na pewno zostanie ciepło przyjęta przez użytkowników Zdjęć Google – w końcu często lubimy wracać do miejsc, które zwiedziliśmy/zobaczyliśmy i wspominać dobre chwile.

Źródło: XDA Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS