windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Plotki/przecieki Surface Urzadzenia

Surface Duo lada dzień? Microsoft chce wyprzedzić Samsunga!

Microsoft Surface Duo to ciekawie zapowiadające się urządzenie, które może nie zaoferuje nam nowego rozdania na rynku składanych smartfonów, ale może na nim bardzo namieszać. Koncern z Redmond pracuje nad nim od dłuższego czasu i jak się okazuje – wkróce możemy doczekać się jego premiery. Najnowsze wieści płynące do nas z sieci są bardzo ciekawe i rozbudzają nadzieje!

Surface Duo zadebiutuje w lipcu?

Według najnowszych informacji pojawiających się w sieci, Surface Duo ma zadebiutoiwać jeszcze przed oficjalną prezentacją Galaxy Folda drugiej generacji od Samsunga – ta ma przypaść na 5 sierpnia. Trudno stwierdzić, czy mamy do czynienia z wiarygodnymi wieściami w tej kwestii. Jeśli premiera pierwszego od lat smartfona od Microsoftu miałaby nastąpić w przeciągu dwóch miesięcy, to powinniśmy już być bombardowani jakimiś konstruktywnymi przeciekami z nim związanymi.

Oprócz dwóch ekranów połączonych specjalnymi zawiasami smartfon z Redmond ma zaoferować nam dostęp do przestarzałego już procesora Snapdragon 855. Najprawdopodobniej będzie on wspierany przez 6 GB pamięci RAM oraz – w zależności od wersji urządzenia – przez 64 lub 256 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej. Co ciekawe, Surface Duo zostanie wyposażone w pojedynczy aparat główny o rodzielczości 11 MP. To jednak nie powinien być powód do zmartwień. Po pierwsze bowiem – Surface Duo nie ma być multimedialnym kombajnem. Po drugie – zarówno Google jak i Apple udowodnili już, że można wyciskać cuda z pojedynczego obiektywu. Na pokładzie Surface Duo zabraknie NFC(!) i funkcji ładowania indukcyjnego. Ciekawostką ma być natomiast wsparcie dla Surface Pen oraz według Microsoftu – sprawna aktualizacja do Androida 11.

Będziemy trzymać rękę na pulsie. Jeśli w sieci zaczną się pojawiać jakieś konkretne wieści związane z Surface Duo – potwierdzenie specyfikacji, wzornictwa, czy data premiery – to będę Was informował. Oby tylko Microsoft na dzień dobry nie zabił swojego smartfona ceną, jaką sobie za niego zażyczy.

Źródło: Neowin

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS