windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Google integruje usługi. Świetna nowość w Mapach!

Mapy Google są nieustannie rozwijane przez koncern z Mountain View, który sukcesywnie dodaje do nich nowe funkcje. Pośród forsowanych, nawigacyjnych nowinek udało się nam wyłowić naprawdę ciekawą i pozytywną zmianę, która pozwoli na wygodniejszą konsumpcję treści w trakcie podróży. Oto bowiem Mapy Google integrują się z YouTube Music. Jakie korzyści z tego tytułu płyną dla użytkowników?

Mapy Google i YouTube Music w końcu razem!

Jeśli zdarzało się Wam do tej pory łączyć smartfona z samochodowym systemem multimedialnym to doskonale wiecie, że z poziomu Map Google mogliście m.in. zarządzać odtwarzaniem muzyki w aplikacjach Spotify czy Google Play Music. Ta druga ma być w najbliższym czasie konsekwentnie wygaszana na rzecz YouTube Music więc zapewne stąd decyzja o mariażu google’owskiej usługi muzycznej z Mapami. Niewątpliwie to dobra decyzja. Google musi bowiem na wszystkie sposoby trafiać ze swoim muzycznym streamingiem do świadomości użytkowników Androida po to, by mógł on nawiązać walkę o klienta ze Spotify czy Tidalem i nie skończyć na śmietniku historii.

YouTube Music zadebiutowało niemal pięć lat temu i niestety nadal nie radzi sobie najlepiej w starciu z konkurencją. W Polsce możemy z tej usługi korzystać od roku i muszę przyznać, że niestety nie znam nikogo, kto by się nią zachwycał i używał jej na co dzień jako głównego dostawcy treści muzycznych. Może Google powinno postawić na jakąś porządną kampanię marketingową?

Źródło: XDA Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS