windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS

Duże zmiany na Twitterze! Serwis bardziej przyjazny użytkownikowi?

Twitter to miejsce wymiany poglądów, neesfeed ale i jednocześnie serwis za pośrednictwem którego utrzymujemy kontakt ze znajomymi. Nie jest w naszym kraju tak popularny jak Facebook czy Instagram, ale wkrótce może się to zmienić. Wszystko dzięki nowościom, których wdrożenie właśnie startuje. Co warto o nich wiedzieć i kiedy możemy się spodziewać tych funkcji w Polsce?

Twitter bardziej praktyczny dzięki ciekawym nowościom!

Przede wszystkim Twitter chce się trochę upodobnić do Facebooka – być może po to, by być wobec niego choć częściowym substytutem i by przyciągnąć tych użytkowników, którzy nie są zadowoleni z polityki koncernu Zuckerberga. Wśród najciekawszych nowości zmierzających na Twittera warto wymienić Stories znane z Facebooka, Instagrama czy YouTube. Dzięki nim będzie możliwe przygotowanie ciekawych relacji i dzielenie się nimi z subskrybentami naszego profilu. To popularna metoda komunikacji, która z pewnością zostanie bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników. Ponadto Twitter czerpie inspiracje z Facebooka także w innej kwestii. Testowane są reakcje na tweety. Podobno wdrożenie takiego rozwiązania ma się przyczynić do zachęcenia nas do tweetowania oraz do przeniesienia internetowych dyskusji na nowy poziom. Będziemy bowiem mieli w rękach nowe narzędzie do angażowania społeczności skupionej wobec naszego profilu.

Czy takie zmiany wyjdą Twitterowi na dobre? Miejmy nadzieję. Ten niedoceniany w naszym kraju tak bardzo, jak konkurencja serwis musi obecnie walczyć o użytkowników, którzy coraz chętniej zwracają się ku innym mediom społecznościowym. Kiedy nowości trafią do Polski? Tego jeszcze nie wiemy, ale miejmy nadzieję że Twitter nie będzie nam kazał długo czekać.

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS