windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Samsung Urzadzenia

Załóż folię i strać gwarancję! Nieciekawa strategia Samsunga!

Gdy decydujemy się na zakup smartfona za kilka tysięcy złotych, to zależy nam żeby odpowiednio zabezpieczyć go przed przypadkowymi uszkodzeniami. Na takowe szczególnie narażone są urządzenia wyposażone w delikatne, elastyczne wyświetlacze. Jak się okazuje, nie do końca rozumie to koncern Samsung, który wydał ostre stanowisko w sprawie zabezpieczana modelu Galaxy Z Flip.

Chcesz zabezpieczyć Galaxy Z Flip? Możesz stracić gwarancję!

Nie da się ukryć, że zabezpieczanie ekranu składanego smartfona nie jest łatwym wyzwaniem. Na nic nie zda się tu szkło hartowane. Konieczne będzie więc zastosowanie wytrzymałej folii. Takiej metodzie zabezpieczeń Samsung mówi stanowcze „NIE” i wygraża możliwością utraty na Galaxy Z Flip. Według przedstawicieli koncernu z Korei zabezpieczanie ekranu tego urządzenia może doprowadzić do jego uszkodzenia. Fabryczna ochrona przez zarysowaniami i otarciami ma być natomiast dostatecznie wysokiej klasy i podobno nie ma potrzeby stosowania dodatkowych rozwiązań w tej materii. To ciekawe stanowisko, gdyż wielokrotnie wykazywano, że ekrany składanych smartfonów Samsunga są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne.

W tym momencie pojawia się pytanie – co jest powodem takiej stanowczej reakcji koncernu z Korei? W sieci pojawiają się domysły związane z materiałem z jakiego wykonano ekran Galaxy Z Flip. Chodzi o specjalny polimer. Mówi się, że może on wchodzić w reakcję z klejem bądź materiałem z jakiego wykonane są folie. Możliwe też, że folia powoduje naprężenia mogące uszkodzić bardzo delikatny ekran. Ale to niestety tylko domysły, ponieważ Samsung konsekwentnie milczy w tej sprawie. A dziś. Tutaj bowiem wskazane by było wydanie oświadczenia wyjaśniającego całą sytuację. Miejmy nadzieję, że wkrótce się go doczekamy.

Na razie natomiast może lepiej faktycznie się wstrzymać ze stosowaniem folii – dopóki cała sytuacja nie zostanie wyjaśniona. W przypadku faktycznego uszkodzenia ekranu bowiem, przy utracie gwarancji, jego wymiana w Galaxy Z Flip będzie kosztowała ponad 2000 zł. Za te pieniądze można kupić całkiem dobrego smartfona.

Źródło: SamMobile

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS