windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Bezpieczeństwo Ciekawostki iOS

Messenger lepiej zabezpieczony? Facebook prowadzi już testy!

Messenger to chyba w tym momencie najpopularniejszy komunikator na świecie. Służy nam do korespondowania z rodziną i znajomymi, prowadzenia rozmów i konferencji wideo oraz kontaktów biznesowych. Facebook chyba w końcu zdał sobie sprawę z tego, jak ważne narzędzie stworzył i w końcu zamierza się zabrać za poprawienie jego zabezpieczeń. Na pierwszy ogień w tej kwestii trafią urządzenia od Apple, pracujace pod kontrolą iOS.

Messenger ze wsparciem dla Face ID?

Facebook chce uczynić Messengera bezpieczniejszym. Nikt z nas nie lubi, gdy ktoś niepowołany uzyskuje dostęp do naszych prywatnych konserwacji, prawda? Dlatego właśnie prowadzone są intensywne testy mające na celu zabezpieczenie Messengera dla iOS poprzez Face ID. Dzięki wdrożeniu takiej istotnej nowości, zabezpieczenia odpowiadające za bezpieczeństwo iPhone’a oraz iPad’a będą dbać także o to, by naszym komunikatorem nie interesował się nikt oprócz nas. Możliwe ma być ustawienie odblokowania Messengera wraz z urządzeniem, bądź też dodatkowo po uruchomieniu samej aplikacji.

Możliwe, że z czasem Facebook zadecyduje o dodatkowym zabezpieczeniu Messengera dla systemu Android. Tutaj z kolei społecznościowy gigant będzie musiał postawić na inne systemy rozpoznawania twarzy oferowane przez czołowych producentów smartfonów, bądź po prostu zdecydować się na zabezpieczanie komunikatora za pośrednictwem skanera linii papilarnych.

Źródło: EnGadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS