windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Huawei Urzadzenia

Smartfony Huawei z usługami Google? Podobno już za pół roku!

Ostatni rok nie należał do najlepszych dla koncernu Huawei. Konflikt między chińskim gigantem a administracją Donalda Trumpa przyczynił się do utraty dostępu do usług Google oraz ochłdzenia stosunków na linii USA – Chiny. Ostatnie wydarzenia jednak dają iskierkę nadziei na to, że już wkrótce Huawei będzie mogło zabrać się za odbudowywanie swojej rynkowej pozycji. Dlaczego?

Smartfony Huawei jeszcze w tym roku z usługami Google?

Jak doskonale wiecie, przeglądając codzienne doniesienia prasowe, sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest bardzo napięta, a notowania prezydenta Trumpa spadają. Tym samym maleją jego szanse na jesienną reelekcję. Dodatkowo rosną napięcia na linii USA – Chiny. Mówi się nawet o nich jako o nowej Zimnej Wojnie. Poza Donaldem Trumpem i jego najbliższymi współpracownikami chyba nikt nie chce, żeby ten stan utrzymywał się permanentnie, gdyż w znaczący sposób zagraża on światowemu pokojowi i porządkowi. Jest więc bardzo możliwe, że kolejny prezydent Stanów Zjednoczonych będzie dążył do poprawy stosunków z Państwem Środka i w tym celu zniesie sankcje nałożone na koncern Huawei. Chce tego Google, chcą tego użytkownicy oraz sam producent. Pozostaje trzymać kciuki za to, by usługi z Mountain View zagościły na powrót na smartfonach Huawei pod koniec tego roku.

Taki obrót spraw byłby bardzo dobry dla rynku urządzeń mobilnych. W tej chwili decydującą rolę odgrywają na nim Samsung i Xiaomi. Huawei natomiast bardzo szybko nadrobiłby dystans do tego duetu, gdyż produkty chińskiego koncernu pod względem konstrukcyjnym są bliskie perfekcji i w zasadzie jedynie brak dostępu do Sklepu Play i apek takich, jak Gmail, YouTube czy Mapy zniechęca do ich zakupu. Trzymamy kciuki za pozytywny obrót spraw!

Źródło: New York Times

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS