windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Ważne zmiany na Allegro! Serwis porządkuje sposoby rozliczeń?

Allegro to najpopularniejsze miejsce dedykowane dokonywaniu zakupów online w naszym kraju. W związku z tym, że na co dzień korzystają z niego miliony użytkowników, właściciele serwisu muszą nieustannie usprawniać jego funkcjonowanie. Przeprowadzane zmiany dotyczą także sposobów rozliczania się z Allegro, o czym administratorzy serwisu informują właśnie w rozsyłanych do użytkowników wiadomościach e-mail.

Idą zmiany w sposobie rozliczania się z Allegro!

Powyżej publikuję zrzut ekranu z wiadomości, która trafiła także na mojego maila. Najważniejsza informacja w niej zawarta to fakt, iż od 18 czerwca zmieni się numer rachunku do rozliczeń. Rachunek przenoszony jest z mBanku do Pekao S.A., zaś odbiorcą płatności nie będzie już PayU, ale Allegro Sp. z o.o. Warto zwrócić na to uwagę – mogą się bowiem pojawić osoby chcące wykorzystać zmiany w popularnym serwisie sprzedażowym po to, by wyłudzić od nas podstępem pieniądze. Jeśli natomiast przez przypadek przelejecie środki na stary nr konta do rozliczeń z Allegro, to nie martwcie się – taki sposób uiszczania płatności ma być dostępny jeszcze przez kilka miesięcy, a o fakcie zamknięcia starych kont użytkownicy serwisu zostaną w przyszłości powiadomieni w osobnej wiadomości.

Allegro nie zmienia natomiast zasad księgowania środków na swoich kontach – odbywać się będzie ono pięć razy dziennie, a godziny księgowania będą zależne od tego, o której godzinie przelew wyjdzie z naszego banku. Zmiany przeprowadzane przez Allegro mogą wprowadzić małe zamieszanie, ale są konieczne by usprawnić funkcjonowanie całego serwisu.

Źródło: Allegro, własne

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS