windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki iOS Poradniki Urzadzenia

Wymiana baterii w iPhone – co trzeba wiedzieć?

Smartfony iPhone od Apple sprzedają się fantastycznie mimo wysokich cen. Bez wątpienia to zasługa nie tylko wzorcowego, bardzo długiego okresu wsparca, ale i stawiania przez koncern z Cupertino na wysoką jakość wykonania. Żywotność niektórych podzespołów nie jest jednak tak długa, jak okres w którym rokrocznie na nasze urządzenia trafia nowy iOS. Dlatego czasem pojawia się potrzeba wymiany baterii w iPhone. Co w tej kwestii warto wiedzieć?

Bateria w iPhone to ważny element, który ulega jednak zużyciu!

Wymiana baterii w iPhone to dla wielu z nas – osób nie będących ekspertami w dziedzinie urządzeń mobilnych – może być ogromne wyzwanie. Taka konieczność pojawia się wtedy gdy zauważamy, że czas pracy naszego urządzenia między ładowaniami w odczuwalny sposób spada. Niestety praktycznie wszystkie iPhone’y użytkowane przez nas w 2020 roku wyróżnia konstrukcja typu unibody, co bardzo utrudnia wymianę baterii na własną rękę. Urządzenia wyposażone w demontowalne „plecki” odeszły już do lamusa kilka lat temu, nad czym sam bardzo ubolewam.

Wymiana baterii w iPhone to operacja wymagająca wprawy w demontażu elementów urządzenia i ogromnej, wręcz chirurgicznej precyzji. Nie powinniśmy się więc za nią na własną rękę (chyba, że posiadamy odpowiednią wiedzę oraz praktykę), gdyż takie domowe naprawy mogą zakończyć się w tragiczny sposób dla naszego iPhone’a, za którego z pewnością zapłaciliśmy nie małe pieniądze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie naszego urządzenia fachowcom. Dobrze zorganizowany serwis powinien dokonać takiej wymiany baterii w przeciągu 1-2 dni roboczych.

Czy wymiana baterii w iPhone to gra warta świeczki?

Czy warto decydować się na wymianę baterii w iPhone? Zdecydowanie tak. Koszty takiego zabiegu powinny zamknąć się w przedziale 200-400 złotych (w zależności od posiadanego przez nas modelu urządzenia). Jest to zaledwie ułamek ceny nowego urządzenia z jabłkiem na obudowie. Biorąc pod uwagę ekstremalnie długi okres wsparcia, jaki dla swoich produktów oferuje Apple (w ekstremalnych przypadkach to nawet 5-6 lat), kupując iPhone’a zyskujemy solidne urządzenie na długie lata, którego nie będziemy chcieli i musieli wymienić na nowszy model po tak krótkim okresie, jak robimy to zwykle w przypadku słuchawek pracujących pod kontrolą Androida.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS