windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Microsoft Edge

Nie chcesz przeglądarki Edge? Microsoftu to nie interesuje!

Gdy przeglądarka Edge debiutowała na rynku wraz z systemem Windows 10 i jej starsza wersja nie zrobiła furory – w starciu z konkurencyjnymi rozwiązaniami po prostu nie miała szans. Sytuacja zmieniła się diametralnie gdy Microsoft rozpoczął współpracę z Google i wydał Edge bazującą na silniku Chromium. Problem w tym, że koncern z Redmond chce nam teraz wciskać swoje rozwiązanie na siłę – co nie jest zbyt trafną decyzją.

Microsoft zainstaluje Ci Edge bez Twojej zgody!

Jak to możliwe? Koncern z Redmond uczynił proces instalacji przeglądarki jednym z elementów czerwcowego Patch Tuesday. Z jednej strony rozumiem taką decyzję – starsza wersja Edge jest już przez Microsoft wygaszania i amerykański koncern chce by korzystało z niej już jak najmniej użytkowników. Z drugiej jednak strony nie powinniśmy być zmuszani do instalowania nowej wersji przeglądarki. Microsoft spokojnie mógłby poprzestać na wyświetlaniu informacji o dostępności nowej wersji Edge. Jeśli Amerykanie będą nam wciskać swój produkt w taki sposób, to szybko może pojawić się osoba lub instytucja, które oprotestują tego typu praktyki w Komisji Europejskiej, a wtedy wobec Microsoftu mogą zostać wyciągnięte poważne konsekwencje – finansowe oraz prawne. Organy Wspólnoty Europejskiej podchodzą bowiem bardzo rygorystycznie do wszystkich działań mogących przedstawiać praktyki monopolistyczne.

Nie podoba mi się, że Microsoft zmusił mnie do zainstalowania najnowszej wersji Edge. Nie chodzi już nawet o to, że nie korzystam z tej przeglądarki. Produkty tego typu nie powinny być nam wciskane za wszelką cenę. W taki sposób może i Microsoft pozyska dla swojego narzędzia nowych użytkowników, ale też sporą grupę może do niego xd definitywnie zrazić.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS