windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Elastyczne szkło Samsunga to gniot. Koncern szuka pomocy u partnera!

Samsung ma ambicje by zawładnąć rynkiem składanych smartfonów. Na razie jednak musi się zmagać z bolączkami wieku dziecięcego w tym segmencie. Fani marki mocno hejtują m.in. wytrzymałość ekranów Galaxy Folda oraz Galaxy Flip Z. Koncern z Korei do tej pory nie znalazł sposobu na zaradzenie problemowi, więc zwrócił się o pomoc do jednego z kluczowych partnerów.

Samsung szuka pomocy przy składach smartfonach. Chodzi o ekrany!

Samsung zwrócił się o pomoc do koncernu Corning, czyli twórców słynnego Gorilla Glass. Jakiś czas temu ogłosili oni bowiem opracowanie specjalnego, elastycznego szkła Corning UTG, które dedykowane jest do zabezpieczania elastycznych ekranów. Właśnie z tego rozwiązania chce skorzystać Samsung. Taka decyzja ma się przełożyć na obniżenie kosztów produkcji składanych smartfonów oraz poprawienie jakości i trwałości ich ekranów. Pionierskie szkło od Corning charakteryzuje grubość zaledwie 0,1 mm, i można składać je w promieniu 5 mm. Warto pamiętać, że cyferki to jedno, a realna odporność na uszkodzenia to zupełnie inna kwestia. Z pewnością upłynie jeszcze sporo czasu zanim składane smartfony pod tym względem będą dorównywały „tradycyjnym” urządzeniom mobilnym.

Na efekty współpracy Samsunga i Corning jeszcze trochę poczekamy. Wątpię by w nowe rozwiązanie została wyposażona druga generacja Galaxy Folda. Jeśli jednak się mylę, to koncern z Korei mógłby sprawić nie lada niespodziankę. A czy Wy chcielibyście w przyszłości zakupić składanego smartfona?

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS