windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple macOS Plotki/przecieki Urzadzenia

Rewolucja w Apple! Koncern zmienia podejście do procesorów!

Apple znane jest z tego, że na pokładzie swoich produktów oferuje użytkownikom absolutnie topowe podzespoły. Pamiętajmy jednak, że w przypadku urządzeń kosztujących niemałe pieniądze nie ma miejsca na kompromisy w tej kwestii. Jak się okazuje, Apple chce w najbliższym czasie zmienić swoją politykę związaną z procesorami. Szczegóły powinniśmy poznać za kilkanaście dni. Co wiemy w tej chwili?

Apple zrezygnuje z rozwiązań Intela na rzecz ARM!

Wstępne pogłoski dobiegające z zaufanych źródeł wskazują na to, że Apple ma zrezygnować z procesorów Intela na rzecz rozwiązań dostarczanych przez ARM. Zmiana ma być ogłoszona już pod koniec czerwca, na konferencji WWDC 2020. Pogłoski o tak poważnych zmianach, dotyczących komputerów od Apple pojawiały się od dwóch lat. Apple ogłosi przejście z architektury x86 na ARM z wyprzedzeniem (pierwszych komputerów spodziewamy się w przyszłym roku), by deweloperzy mieli czas na wprowadzenie odpowiednich poprawek w swoich aplikacjach. Testy w zakresie wdrożenia nowej architektury już trwają i podobno osoby decyzyjne koncernu z Cupertino są z nich bardzo zadowolone. Warto w tym momencie zaznaczyć, że decyzja Apple uderzy bardzo mocno w Intela, gdyż twórcy macOS byli poważnym partnerem biznesowym producenta procesorów.

A jak procesory ARM sprawdzą się na pokładzie MacBooków oraz iMaców? Tego dowiemy się podczas pierwszych prezentacji nowych urządzeń oraz z ich testów. Mam nadzieję, że Apple do tematu podejdzie bardziej skrupulatnie, niż Microsoft, u którego temat rozwoju oprogramowania pod układy ARM wydaje się stać w miejscu.

Źródło: Bloomberg

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS