windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Nie rób tego Samsungu! Skandaliczna nowość w One UI 2.5?

Użytkownicy smartfonów Xiaomi często byli do tej pory wyśmiewani w sieci w związku z reklamami wyświetlanymi na pokładzie urządzeń od chińskiego producenta. Jak się okazuje, wkrótce podobny problem może dotyczyć produktów innego giganta. W sieci bowiem pojawiły się pierwsze przecieki związane z tym, jaką skandaliczną nowość zamierza wprowadzić Samsung wraz z nakładką One UI 2.5!

One UI 2.5 z reklamami? Na to wskazują przecieki!

Jeden z wczesnych zrzutów ekranu z nadchodzącej nowej wersji nakładki systemowej od Samsunga – One UI 2.5 – ukazuje nam reklamę wyświetlaną w aplikacji Pogoda. Podobne praktyki nie były spotykane w przypadku urządzeń Samsunga wcześniej. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na fakt, iż udostępnienie reklam w MIUI ma rekompensować Xiaomi niskie marże na sprzedawanych przez koncern produktach. W przypadku smartfonów Samsunga natomiast sprawa wygląda zupełnie inaczej. Smartfony koreańskiego giganta są relatywnie drogie w porównaniu do konkurencji i chyba nikt, kto kupuje urządzenie za 2500-4000 zł nie chce, by producent spamował go reklamami. Być może owa kontrowersyjna nowość wdrażana będzie na rynkach rozwijających się, gdzie Samsung będzie chciał dodatkowo obniżyć ceny dostępnych tam urządzeń.

Mam nadzieję, że reklamowa rewolucja Samsunga ominie polski rynek. Spodziewać się jej muszą natomiast użytkownicy z wybranych krajów Azji i Afryki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że mamy do czynienia z przeciekiem i te informacje mogą nie być do końca wiarygodne. A jakie jest Wasze zdanie na temat podobnych praktyk u producentów smartfonów?

Źródło: GSM Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS