windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google GPS iOS

Świetnie funkcje Map Google ułatwią podróże w czasie pandemii?

Mapy Google przeszły w ubiegłym roku ogromną rewolucję i dzięki niej zostały chyba najlepszą darmową aplikacją do nawigacji. Potem jednak nastał czas pandemii, która zatrzymała nas w domach. W obliczu powoli poluźnianych obostrzeń związanych z przemieszczaniem się, Google chce dostosować swoją usługę do nowych realiów i w najbliższym czasie postawi na przydatne nowości.

Mapy Google z nowościami na czas pandemii?

Google chce byśmy podróżowali w bezpiecznych warunkach. Dlatego udostępnia w Mapach nowości mogące poprawić wygodę przemieszczania się za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Przede wszystkim Mapy mają wyświetlać nam bieżące informacje związane z obostrzeniami dotyczącymi podróżowania. Możliwe ma być także sprawdzenie stopnia zapełnienia środków komunikacji pasażerami (te informacje będą zapewne pozyskiwane dzięki danym udostępnianym przez samych podróżnych i przewoźników). W pierwszej kolejności nowość będzie testowana w przypadku krajów takich, jak Argentyna, Australia, Belgia, Brazylia, Kolumbia, Francja, Indie, Meksyk, Holandia, Hiszpania, Tajlandia oraz Wielka Brytania. Ponadto w niedalekiej przyszłości testowane będą także funkcje związane z ułatwieniem pozyskania informacji dotyczących warunków przekraczania granic pomiędzy poszczególnymi państwami.

Mam nadzieję, że koncern z Mountain View w przypadku testowanych nowości będzie pamiętał o wprowadzeniu ich także w naszym kraju. Najpierw jednak Amerykanie będą chcieli wdrożyć je w tych krajach, w których obłożnie pojazdów komunikacji miejskiej pasażerami jest zdecydowanie najwyższe (w trosce o ich bezpieczeństwo).

Źródło: Google Blog

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS