windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Samsung postawi na rewolucję? Ładowanie indukcyjne zmierza do tańszych urządzeń!

Bezprzewodowe ładowanie to bardzo wygodne rozwiązanie, które jednak nadal jest zarezerwowane dla smartfonów z najwyższej półki. Producenci niezbyt się kwapią do tego, by postawić na nie w przypadku nieco tańszych urządzeń. Rewolucję w tej kwestii może jednak zapoczątkować Samsung, który według najnowszych doniesień wkrótce zdecyduje się na bardzo odważny krok.

Ładowanie indukcyjne wkrótce w serii Galaxy A?

W sieci pojawiają się przecieki wskazujące na to, że ładowanie bezprzewodowe może wkrótce trafić na pokład najpopularniejszych smartfonów w ofercie Samsunga – tych należących do rodziny Galaxy A. To właśnie przedstawiciele tej linii sprzedają się obecnie najlepiej spośród wszystkich smartfonów Samsunga. Wprowadzenie w jej przypadku ładowania indukcyjnego jako standardu, mogłoby przyciągnąć do produktów Samsunga wielu nowych użytkowników. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że koncern z Korei prowadzi rozmowy z kilkoma dostawcami technologii bezprzewodowego ładowania – takimi jak Hansol Technics, Amotech i Chemtronics. Podobno także do oferty koreańskiego giganta ma trafić niedroga ładowarka indukcyjna, która może być dedykowana ładowaniu smartfonów że średniej półki cenowej. Idąc dalej – może się okazać, że Galaxy A52 i A72, które zadebiutują na przełomie bieżącego i przyszłego roku, zaoferują nam funkcję ładowania indukcyjnego.

Czy faktycznie Samsung ma taki rewolucyjny plan wobec urządzeń z linii Galaxy A? Tego dowiemy się już za kilka miesięcy. Niewątpliwie udostępnienie bezprzewodowego ładowania dla sredniopółkowych smartfonów byłoby prawdziwą rewolucją. Tylko czy taka forma ładowania naszych urządzeń jest nam naprawdę aż tak bardzo potrzebna?

Źródło: The Elec

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS