windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Urzadzenia

To rozwiązanie odmieni design smartfonów? Ruszyła masowa produkcja!

Aparaty umieszczone pod ekranem smartfonów do tej pory były melodią przyszłości. Nie było to rozwiązanie dopracowane. Pierwsze urządzenia w nie wyposażone prezentowały bowiem bardzo mierną jakość wykonywanych za ich pośrednictwem zdjęć, bądź rozmów wideo. Jak się okazuje, rozwiązanie to jednak zostanie z nami na dłużej. Dowodzą tego wieści, które właśnie pojawiły się w sieci!

Aparaty umieszczone pod ekranem zostaną z nami na dobre?

Od kilku lat producenci poszukują sposobu na zaprojektowanie całkowice bezramkowego smartfona. Pierwszym krokiem w tym kierunku był notch, który rozwiązywał problem tylko częściowo i dla wielu z nas był szpetnym elementem frontowego panelu smartfona. Następnie przyszła moda na rozmaite slidery, bądź wysuwane moduły aparatu. Na dłuższą metę jednak mogą być to rozwiązania zawodne, a takie mechanizmy mogą zostać przez użytkowników przez przypadek uszkodzone.

Gdy w ubiegłym roku OPPO pokazało prototyp smartfona wyposażonego w kamerkę ukrytą pod ekranem, nikt nie spodziewał się, że technologia ta szybko się upowszechni. Dziś natomiast trafiła do nas informacja wskazująca na to, że takie rozwiązanie, opracowane przez firmę Visionox trafia właśnie do masowej produkcji. Nowe rozwiązanie ma zapewnić wyższą przejrzystość w obszarze aparatu. Ma ona zostać osiągnięta przez odpowiednie struktury pikseli, a także specjalny algorytm, który ma zniwelować problemy natury technicznej dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom że strony software’owej.

Czy producenci będą chętnie korzystać z nowego rozwiązania? Przekonamy się za kilka miesięcy, kiedy już zadebiutują nowe urządzenia mogące działać w oparciu o technologię od Visionox.

Źródło: ITHome

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS