windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Apple iOS

Co za wtopa Apple! Feralna aktualizacja uszkadza ekrany?

Producenci urządzeń mobilnych notują w tym roku dość sporą ilość wpadek związanych z udostępnianiem aktualizacji dla swoich produktów. Dobrym przykładem może tu być Samsung, który całkiem niedawno „popsuł” aktualizacją ekrany w przypadku kilku swoich smartfonów. Na szczęście programiści z Korei szybko znaleźli wyjście z sytuacji (choć pewien niesmak pozostał). Teraz podobne problemy notuje Apple. Niepokojące objawy pojawiły się po ostatniej aktualizacji iOS.

Nowy iOS sprawia problemy ekranom iPhone’ów!

Użytkownicy smartfonów od Apple zgłaszają, że ostatnia aktualizacja iOS mogła negatywnie wpłynąć na pracę ekranów ich urządzeń. Jak widać na załączonym zdjęciu, po odblokowaniu iPhone’a, na ekranie wyświetlana jest uciążliwa, zielona poświata. Na szczęście znika ona po kilku sekundach – więc nie jest to trwałe uszkodzenie mechaniczne. To jednak duża wtopa – produkty Apple należą do najdroższych na rynku i koncern z Cupertino powinien dokładniej testować oprogramowanie jeszcze przed jego udostępnieniem. Zielone przebarwienie – co ciekawe – pojawią się w przypadku różnych trybów użytkowania ekranu. Mamy z nim do czynienia po włączeniu trybu Dark Mode, Night Shift, czy również przy minimalnych ustawieniach jasności ekranu. Z tego, co wiadomo, Apple zdaje sobie sprawę z problemów i mają one zostać zażegnane przy okazji aktualizacji iOS – 13.5.5.

Zobacz serwis produktów Apple Warszawa

Dajcie koniecznie znać, czy problem występuje także w przypadku Waszych urządzeń. Miejmy nadzieję, że Apple stosowną aktualizację wyda dość szybko. Liczę też na to, że koncern z wtopy wyciągnie wnioski pozwalające na uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości.

Źródło: MacRumors

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS