windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix

Netflix zdominował rynek VOD. Czy ktoś mu zagrozi?

Netflix to niekwestionowany lider rynku usług VOD. Osiągnął tą pozycję dzięki różnorodnej ofercie ciekawych tytułów, którą aktualizuje co miesiąc. Problem w tym, że w obecnej chwili żadna inna usługa nie może się z nim równać – także w Polsce. Z czego wynika fenomen Netflixa i czy jego dominacja na dłuższą skalę nie odbije się negatywnie na użytkownikach?

Fenomen Netflixa tkwi w częstych aktualizacjach bazy filmów i seriali. Co prawda produkcje oryginalne serwisu nie trzymają zbyt wysokiego poziomu (poza pewnymi wyjątkami), ale co miesiąc na Netflixie debiutują zarówno znane i lubiane tytuły, jak i stosunkowo „świeże” kinowe hity. Ponadto nie ulega wątpliwości, że chociażby w naszym kraju Netflix został spopularyzowany dzięki możliwości współdzielenia konta między kilkoma użytkownikami – dzięki czemu można uzyskać dostęp do treści udostępnianych w serwisie za stosunkowo nieduże pieniądze. Mam nadzieję, że silna rynkowa pozycja Netflixa nie spowoduje, że osoby odpowiedzialne za „repertuar” spoczną na laurach. Warunkiem pozostnia niepodzielnym liderem rynku usług VOD jest bowiem utrzymywanie atrakcyjnej dla użytkowników oferty. Ta w tej chwili jest bardzo bogata i co miesiąc uzupełniana o średnio około 150 nowych propozycji.

A czy Wy korzystacie z Netflixa? A może preferujecie HBO GO bądź Amazon Prime Video? Zapraszamy Was do dyskusji. Czy także u Was popularność usług VOD przyczyniła się do rezygnacji z tradycyjnej telewizji?

Źródło: Bloomberg

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS