windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki Urzadzenia Xiaomi

Xiaomi znów będzie lepsze? Smartfon z fantastycznym zoomem w drodze!

Xiaomi pnie się w naszym kraju po drabince popularności i już niedługo może pod tym względem wyprzedzić Samsunga. Producent świetne wyniki zawdzięcza świetnemu stosunkowi ceny do jakości swoich produktów oraz temu, że nieraz naprawdę potrafił nas zadziwić parametrami swoich smartfonów. Nie inaczej może być i tym razem. Koncern bowiem chce namieszać na rynku kolejnym swoim produktem, który ma oferować kosmiczny wręcz zoom!

Potężny zoom w smartfonie Xiaomi wkrótce stanie się faktem?

Xiaomi lubi zaskakiwać. Chiński koncern jako pierwszy zaprezentował smartfona z aparatem o potężnej rozdzielczości 108MP. To jednak nie jest szczyt ambicji giganta. Trwają bowiem prace nad wydaniem kolejnego fotosmartfona oferującego aż 120-krotny zoom cyfrowy oraz 12-krotne przybliżenie peryskopowe (matryca Samsung Isocell Bright HM2). Rodzi się tutaj pytanie – po co? Przecież producenci tacy, jak Google czy Apple niejednokrotnie udowadniali nam, że wcale nie muszą brać udziału w wojnie na parametry, by ich smartfony mogły wykonywać fenomenalne zdjęcia.

Do niedawna prym w kwestii zoomu wiódł Samsung Galaxy S20 Ultra. Jak się jednak okazuje, koncern z Korei nie postawi na podobne rozwiązanie w linii Note. Xiaomi natomiast idzie w cyferki żeby podkradać konkurencji klientów. Nie możemy w tej chwili zweryfikować jak nowy zestaw aparatów od Xiaomi będzie sprawdzał się w praktyce. Myślę jednak, że jest to bardziej prężenie muskułów, niż faktycznie rewolucja fotograficzna na pokładzie urządzeń mobilnych.

Ostatecznie wszystkiego dowiemy się kiedy już nowość od Xiaomi zadebiutuje oficjalnie. Nie są w tej kwestii znane konkretne terminy, jednak myślę, że Xiaomi na premierę nie będzie nam kazało zbyt długo.

Źródło: GSM Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS