windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Spore problemy Huawei! Android 11 to gwóźdź do trumny?

Huawei nadal boryka się z ogromnymi problemami spowodowanymi przez amerykańskie sankcje nałożone na koncern. Niedawno zostały one przedłużone na kolejny rok o przez ten czas nie ujrzymy raczej smartfonów i tabletów oferujących dostęp do usług Google. Chińczycy będą więc walczyć o przetrwanie na rynku urządzeń mobilnych. Gwoździem do trumny może jednak okazać się premiera Androida 11. Już tłumaczę dlaczego.

Instalacja aplikacji na własną rękę mocno utrudniona?

Android 11 jest już intensywnie testowany i jego wdrażanie wystartuje jesienią bieżącego roku. Jak się okazuje, może to nie być dobra wiadomość dla koncernu Huawei. Nowa wersja oprogramowania zakłada bowiem utrudnienia w zakresie własnoręcznego instalowania plików .apk. Do tej pory była to ważna metoda omijania amerykańskiego bana przez fanów sprzętu od chińskiego koncernu. W Androidzie 11 aplikacje, które nie zostały zainstalowane prosto ze Sklepu Play, nie działają do końca poprawnie. Problemy dotyczą ich prawidłowej pracy „w tle”. Takie aplikacje zostają jako procesy niespodziewanie ubijane przez system. Praktycznie uniemożliwia to skuteczną wielozadaniowość i wygodną pracę. A sprawnie funkcjonująca wielozadaniowość to dla wielu z nas kwestia kluczowa.

Jak Huawei poradzi sobie z nowym problemem? Koncern z Chin na pewno będzie musiał położyć większy nacisk na pozyskanie nowych, popularnych aplikacji dla AppGallery. W przeciwnym razie wyniki sprzedaży mogą nadal szjbkwac w dół.

Źródło: XDA Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS