windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Telewizory

To koniec Chromecast? Google może postawić na ciekawą nowość!

Chromecast to niezwykle przydatne, kompaktowe urządzenie, które w wygodny sposób umożliwia nam strumieniowanie danych z urządzenia mobilnego do ekranu telewizora – nawet gdy nie obsługuje on standardu Smart TV. Google po raz pierwszy zaprezentowało Chromecasta niemal siedem lat temu. Jak się okazuje, w drodze jest już następca tego rozwiązania, który zaoferuje nam o wiele szersze możliwości.

Następca Chromecast to nowa jakość?

Do tej pory możliwości Chromecasta były dość ograniczone. Następca urządzenia ma natomiast zaoferować nam dość rewolucyjne zmiany. Do zestawu dołączony zostanie minimalistyczny pilot dedykowany obsłudze nowego akcesorium. Ponadto przeprojektowany zostanie interfejs wyświetlany na ekranie naszego telewizora po podłączeniu do niego następcy Chromecasta. Ten ma bowiem pracować pod kontrolą oprogramowania Android TV. Obecnie omawiany sprzęt nosi roboczą nazwę Sabrina, jednak chodzą słuchy, że ostatecznie ma być sprzedawany pod marką Nest kojarzącą się z akcesoriami Smart Home od koncernu z Mountain View. Dostępny ma być w trzech wariantach kolorystycznych, do których najprawdopodobniej zostanie także dopasowany kolor pilota. Nowy gadżet ma kosztować około 80 USD.

Dajcie koniecznie znać czy korzystacie z podobnych rozwiązań na co dzień. Sam zastanawiam się czy nie skuszę się na zakup nowości od Google jeśli trafi ona do sprzedaży w naszym kraju.

Źródło: XDA-Developers

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS