windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Razem lepiej? Facebook i Zdjęcia Google w końcu z synchronizacją!

Facebook to nie tylko popularny serwis społecznościowy. To przede wszystkim potężna, internetowa machina, która pozwala nam na prowadzenie wideokonferencji, streamowanie gier czy chociażby na publikowanie ogłoszeń. Chętnie wrzucamy do serwisu także nasze zdjęcia. Od teraz możliwe będzie synchronizowanie ich z usługą Zdjęcia Google!

Facebook i Zdjęcia Google w końcu razem!

Powitajcie możliwość synchronizowania udostępnionych na Facebooku zdjęć z usługą Zdjęcia Google! Narzędzie do przesyłania zdjęć z Facebooka jest wreszcie dostępne dla użytkowników na całym świecie! Ma ono umożliwić wygodne i bezproblemowe przenoszenie fotografii udostępnionych na Facebooku do innych usług. W tej chwili umożliwia synchronizację wyłącznie ze Zdjęciami Google, ale nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie zaoferuje wsparcie także dla innych usług. To świetna wiadomość dla wszystkich osób, które do popularnego serwisu społecznościowego wrzuciły setki zdjęć, a teraz chciałyby je zarchiwizować w usłudze przypisanej do swojego konta Google. Z narzędzia możecie skorzystać TUTAJ.

Wspomniane narzędzie mające nam służyć do transferu zdjęć jest oparte na kodzie opracowanym dla Data Transfer Project. Jest to inicjatywa open-source, a nad jego opracowaniem wspólnie działali m.in. Apple, Microsoft i Twitter. Owa współpraca ma przełożyć się na wygodną synchronzację danych w sieci. Czy faktycznie tak będzie? Tego dowiemy się za jakiś czas.

Źródło: Engadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS