windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Urzadzenia

Nie ustawiaj tej tapety! Może uszkodzić Twojego smartfona!

Czy proste zdjęcie ustawione jako tapeta może uszkodzić nasze urządzenie? Okazuje się, że tak! Informacja taka krąży w sieci od kilku dni. Pojawiła się grafika, której wykorzystanie może skutkować zawieszeniem Androida i problemami z obsługą naszych smartfonów. Skąd takie kłopoty? Wyjaśniamy w dalszej części wpisu.

Oto feralna tapeta, która powoduje problemy

Niebywałe, że grafika może uziemić nasze urządzenia!

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że niektóre urządzenia nie potrafią się włączyć, inne wpadają w bootlopa i samoczynnie się restartują. Czy grafika może być przyczyną takich problemów? Jak najbardziej! O kłopotach spowodowanych ustawieniem publikowanej przez nas tapety pierwszy poinformował na swoim Twitterze Ice Universe. Oczywiście pierwotnie ta wiadomość została zignorowana i wzięta za żart. Jak się jednak później okazało, problem jest realny i dotyczy głównie smartfonów od Samsunga (choć raportowane są także problemy z niektórymi modelami Nokii czy Xiaomi). Wstępnie udało się ustalić, że przyczyną problemów jest niedoskonałość modelu opisującego to, które kolory jest w stanie wyświetlić dany ekran. Póki co, nie ma skutecznej recepty na uniknięcie problemów ze smartfonem po ustawieniu powyższej tapety. Za poprawki mające na celu uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości zabrał się natomiast Samsung, który odpowiednią łatkę udostępni w ramach czerwcowej aktualizacji zabezpieczeń dla swoich produktów.

Czy pozostali producenci pójdą w ślady koncernu z Korei? Miejmy taką nadzieję. Każda tego typu luka w oprogramowaniu powinna być jak najszybciej łatana. Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy czasem nie padliście ofiarą „afery tapetowej”.

Źródło: Android Autorithy

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS