windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google GPS

Google się złamało? Kontrowersyjna zmiana w Mapach częściowo wycofana!

Kilka dni temu informowałem Was o tym, że Google postanowiło w polskiej edycji aplikacji Mapy wycofać wsparcie dla polskiego lektora wyznaczającego nam trasę w trakcie nawigacji i zastąpić go robotem. Decyzja ta została dość mocno skrytykowana w sieci przez polskich użytkowników tego systemu nawigacyjnego. Dlatego też koncern z Mountain View zdecydował o częściowym wycofaniu się z niej.

Jarosław Juszkiewicz wraca do Map Google!

W skutek tej decyzji Jarosław Juszkiewicz nadal będzie wskazywał nam drogę w trakcie podróży. Przynajmniej tymczasowo – do czasu aż Google nie znajdzie lepszego wyjścia z sytuacji. Usunięcie lektora z Map Google spotkało się z ogromnym hejtem w Sklepie Play. Podejrzewam więc, że koncern z Mountain View obawiał się migracji użytkowników Map Google do konkurencji pokroju Yanosika. Amerykanie w zeszłym roku wzbogacili swoją apkę o mnóstwo ważnych nowości, które wprowadziły ją na piedestał w segmencie rozwiązań nawigacyjnych. Dlatego też tak ważnym jest utrzymanie przy Mapach Google jak największej ilości aktywnych użytkowników.

Niestety w tej chwili nie wiadomo w jaki sposób Google rozwiąże problem z lektorem w polskich Mapach Google. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń. Dajcie koniecznie znać z jakiej aplikacji do nawigacji Wy korzystacie na co dzień!

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS