windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Windows 10 21H1 – pierwsze wieści już w sieci!

Microsoft zaledwie przedwczoraj uraczył nas pierwszą, tegoroczną, dużą aktualizacją systemu Windows 10. Do sieci natomiast trafiły właśnie pierwsze, nieoficjalne wieści związane z wersją oprogramowania, która na pokład naszych komputerów i tabletów trafi za około rok. Co prawda nie mamy do czynienia z pewnikami i konkretami, ale zaczyna nam się rysować obraz tego, w jakim kierunku koncern z Redmond zamierza podążać w kwestii jednego ze swoich sztandarowych produktów.

Windows 10 21H1 to ciekawe zmiany wizualne!

Tegoroczne aktualizacje oprogramowania z Redmond nie przyniosą nam rewolucji pod względem designu Windowsa. Co prawda do „okienek” zaczynają już trafiać nowe ikonki systemowe oraz aplikacji, jednak nie są one elementem szerszych zmian wizualnych. Pierwszy przeciek związany z Windows 10 21H1 wskazuje nam jednak na to, że w przyszłym roku Amerykanie mogą pokusić się o małą rewolucję. Z systemu mają zniknąć krzykliwe barwy na rzecz tych bardziej stonowanych. Kolorowe miałyby pozostać tylko ikony, a barwa kafelków miałaby być zależna od wybranego przez nas motywu systemowego – ciemnego bądź jasnego. Wygląda to ciekawie – czas pokaże czy Microsoft zdecyduje się na takie właśnie zmiany.

Muszę przyznać, że mi nowa koncepcja stylistyczna Microsoftu bardzo odpowiada. Nie przepadam za krzykliwym wzornictwem na stałe korzystając z ciemnego motywu Windowsa 10. Jeśli Amerykanie poczynią staranne zmiany w wyglądzie swojego oprogramowania to „okienka” mogą zyskać wizualnie bardzo wiele.

Źródło: Windows Latest

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS