windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Ważna zmiana na Allegro! Uderzy w sprzedających?

Allegro to najpopularniejszy serwis sprzedażowy w Polsce. Szczególne triumfy święci obecnie, w dobie pandemii, kiedy to wiele osób przerzuciło się na dokonywanie zakupów w trybie online. Ostatnimi czasy gigant e-commerce zdobył serca klientów wprowadzeniem okresowego, darmowego abonamentu Smart!. Jak się jednak okazuje, od 1 czerwca serwis czekają zmiany, które nie do końca przypadną do gustu sprzedającym.

Zmiany w prowizjach na Allegro uderzą w sprzedających?

Od poniedziałku prowizja w przypadku sprzedanych produktów będzie obliczana w nowy sposób – inny dla sprzedających korzystających i nie korzystających z funkcji Smart!. Przedstawiciele serwisu przybliżają nam nowe zasady na dwóch prostych przykładach:

Sprzedałeś przedmiot o wartości 100 zł, z kategorii objętej prowizją w wysokości 6%. Twój klient wybrał dostawę o wartości 18 zł. Prowizja 6% od kwoty 118 zł wyniesie więc 7,08 zł.

Powyższy przypadek dotyczy tradycyjnej sprzedaży z dodatkowymi kosztami dostawy.

Sprzedałeś przedmiot o wartości 100 zł z kategorii objętej prowizją w wysokości 6%. Twój klient wybrał dostawę do punktu odbioru w ramach Allegro Smart! Prowizja 6% od kwoty 100 zł wyniesie więc 6 zł.

Ten przypadek dotyczy natomiast sprzedaży z dostawą Allegro Smart!. Tutaj nie jest naliczana prowizja, której składową są także koszty dostawy.

Można odnieść wrażenie, że zmiany w sposobie naliczania prowizji mają za zadanie nakłonić sprzedających do korzystania z opcji Allegro Smart!, która pozwoli na obniżenie opłat z tytułu prowadzenia sprzedaży. Czy taki bodziec skłoni ich do zmiany nawyku w kwestii proponowanych metod dostawy? Trudno to w tej chwili ocenić. Miarodajne wyniki migracji do Smart! przez sprzedających poznamy najprawdopodobniej dopiero za kilka tygodni.

A co Wy sądzicie na temat powyższych zmian?

Źródło: Allegro

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS