windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Windows 10

Windows 10 2004 – oto lista najwazniejszych nowości!

Microsoft udostępnił wczoraj wiosenną, dużą aktualizację systemu Windows 10. Informowaliśmy Was już o tym fakcie w jednym z poprzednich wpisów. Postanowiłem jednak także, że przybliżę Wam nieco najwazniejsze nowości, jakie trafiły na pokład oprogramowania z Redmond.

Windows 10 2004 to sporo ciekawych usprawnień!

Aktualizacja, która właśnie została udostępniona przez koncern z Redmond nie jest obowiązkowa do pobrania. Jeśli więc nie interesują nas nowości, które Microsoft serwuje na jej pokładzie, to nie musicie śpieszyć się z jej instalowaniem. Nowości są pomniejsze, ale jest ich całkiem sporo. Skupię się dzisiaj na tych najważniejszych. Wśród nich warto wymienić następujące:

  • DirectX 12 Ultra – najbardziej pożądana nowość dla graczy.  Do zawartych w nim nowości należą obsługa DXR 1.1 oraz VRS. Związane są one z technikami śledzenia promieni oraz ze sterowaniem precyzją, w jakiej pracują shadery w każdej klatce obrazu. W kilku słowach – gry wspierające DirectX 12 Ultra powinny oferować nam naprawdę imponującą oprawę graficzną.
  • Podsystem Windows dla systemu Linux – w Windows 10 2004 dostępny jest wbudowany w system, uruchamiany na żądanie użytkownika, kompletny kernel Linuxa, który ma wpłynąć na wydajność pracy oprogramowania (możemy instalować je od jakiegoś czasu jako system gościa).
  • Usprawniony system wyszukiwania – rozdzielone zostały systemowa wyszukiwarka oraz Cortana. Wprowadzono nowy system indeksowania, który ma poprawić wydajność pracy na urządzeniach wyposażonych w dyski talerzowe HDD (do tej pory wydajność w ich przypadku mocno kulała).
  • Poprawki interfejsu systemowego – ikonki systemowe zyskały na czytelności i przejrzystości, co ma się przełożyć na lepsze wrażenia z obsługi całego systemu.
  • Rozbudowane ustawienia powiadomień – możliwe będzie częściowe ukrywanie ich na ekranie blokady. Udostępnione zostały szersze możliwości w zakresie zarządzania powiadomieniami.
  • Możliwość ustawienia logowania do komputera z całkowitym pominięciem hasła – funkcja przydatna w przypadku gdy mamy możliwość korzystania z Windows Hello. Teraz możliwe będzie skonfigurowanie logowania w taki sposób, by korzystało wyłącznie ze wspomnianej funkcji, bądź z kodu PIN.
  • Poprawienie czytelności sekcji ustawień języka – w tej kwestii postawiono na czytelny panel, który w przystępny sposób pokazuje nam jakie języki systemu i klawiatury mamy zainstalowane i z których korzystamy.
  • Dodatkowe funkcje Menedżera Zadań – w jego widoku będziemy mogli sprawdzić ile mamy zainstalowanych dysków HDD, SSD oraz jaka jest bieżącą temperatura naszego układu graficznego.

Microsoft podaje także, że jedną ze składowych aktualizacji ma być nowa przeglądarka Edge bazująca na Chromium. U mnie jednak po zainstalowaniu majowego update nie pojawiła się automatycznie w systemie. Być może jestem odosobnionym przypadkiem w tej kwestii. A jak Wam się podobają nowości w Windows 10? Pobraliście już nową wersję oprogramowania?

Źródło: Windows Blog

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS