windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Recenzje

Testujemy bezprzewodowy zestaw głośnomówiący Xblitz X700

Niejednokrotnie na łamach windowsowo.pl testowaliśmy gadżety od firmy Xblitz. Raz były to bezprzewodowe słuchawki, później uchwyt samochodowy z ładowaniem bezprzewodowym, teraz przyszła pora na kolejny gadżet do auta – głośnomówiący zestaw Bluetooth – Xblitz X700.

Bezprzewodowy zestaw głośnomówiący dedykowany jest w szczególności autom, w których zabrakło komunikacji głosowej za pośrednictwem BT. Dzięki temu sprytnemu urządzeniu zwiększymy komfort, jak i nasze bezpieczeństwo podczas rozmów w aucie.

Nowość od Xblitz to świetna propozycja w swojej kategorii!

Zaczniemy od montażu. Ten jak deklaruje producent to bułka z masłem i tak tez jest w rzeczywistości. Zestaw głośnomówiący montujemy za pomocą klipsa do osłony przeciwsłonecznej w naszym aucie. Uchwyt trzyma się bardzo dobrze i nie ma mowy, żeby wypadł podczas jazdy po wybojach czy z rozłożoną osłoną słoneczną. Po zamontowaniu wygląda to tak jak na obrazku powyżej. Do zestawu nie musimy ciągnąć żadnego kabla, jest on wyposażony w baterie, która wg producenta pozwala na 20 godzin rozmów i 700 godzin czuwania. Tego niestety nie udało się mi sprawdzić, bo nie miałem potrzeby rozmawiać w samochodzie 20 godzin, ale liczby, które podaje producent, pozwolą nam zapomnieć, kiedy ostatnio ładowaliśmy urządzenie.

Godne uwagi jest to, że urządzenie po sparowaniu jest praktycznie bezobsługowe. Po przełączeniu włącznika na pozycję ON, reszta dzieje się automatycznie. Po wejściu do samochodu urządzenie automatycznie się włączy i połączy z telefonem za pomocą BT. Od tej pory każdy telefon odebrany może być guzikiem na urządzeniu. Przy dłuższym przytrzymaniu guzika słuchawki aktywowany zostanie asystent Google i za pomocą komend głosowych możemy również dzwonić do naszych kontaktów, np: „zadzwoń do Zbigniew Kowalski”.

Przy opuszczaniu auta również nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych działań, po rozłączeniu z BT zestaw automatycznie przejdzie w stan czuwania po kilku minutach nieaktywności.

Na koniec warto dodać, że urządzenie potrafi sparować dwa urządzenia i korzystać z tego, które pierwsze znajdzie się w zasięgu BT.

PS. Z urządzenia korzystać można również poza autem. Zestaw bez problemu połączy się z BT w komputerze czy tablecie i służyć może jako głośnik BT. Wspierane technologie to: HFP, A2DP, AVRCP oraz HSP. Jakość muzyki możne nie jest rewelacyjna, ale nie oczekujmy cudów od małego głośniczka z zestawu głośnomówiącego. Na działkę do słuchania radia z telefonu będzie jak znalazł 🙂

Urządzenie zakupić możecie bezpośrednio na stronie producenta pod tym adresem: https://xblitz.pl/pl/xblitz-x700

Cena zestawu to 139 zł, w komplecie otrzymamy samochodową ładowarkę oraz kabel do ładowania.

Dane techniczne urządzenia prezentują się następująco:

Wersja Bluetooth:4.1
Częstotliwość pracy:2.402 GHz – 2.480 GHz
Zasięg:do 10 metrów
Wspierane technologie:A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Czas rozmów / Tryb czuwaniado 20 godzin/ do 700 godzin
Mikrofon / Głośnik:HD / 2W (8 Ohm)
A2DP:do przesyłania muzyki i wskazówek z aplikacji GPS w telefonie
Temperatura pracy:-10°C do 55°C
Zasilanie:DC 12V / 5V 500mAh micro USB
Bateria:3,7 V 600 mAh
Inteligentny start:Tak
Wymiary / Waga60,5mm x 45mm x 117,5mm

Xblitz X700 to świetny, godny polecenia bezprzewodowy zestaw głośnomówiący. Jeśli szukacie solidnego urządzenia o dobrym stosunku ceny do jakości, to jak najbardziej jest to sprzęt, na który wydanych pieniędzy nie będziecie żałować!

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS