windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Apple Ciekawostki iOS Plotki/przecieki

Rewolucyjny iPhone 13? Apple może zagrać va banque!

Jakiś czas temu wspominałem Wam o tym, że władze Unii Europejskiej chcą zmusić producentów smartfonów do stosowania ujednoliconego typu złącz na pokładzie produktów. Jako obowiązujący standard wybrano USB-C. Problemy z dostosowaniem się do tych wymogów może mieć Apple, które na co dzień wykorzystuje złącza Lightning. Dlatego właśnie koncern z Cupertino może postawić w przyszłym roku na kontrowersyjne rozwiązanie.

iPhone 13 bez złącza ładowania?

Całkiem niedawno mówiło się o tym, że iPhone 13 Pro Max może zostać pozbawiony złącza ładowania na rzecz konieczności korzystania z ładowarki bezprzewodowej. Dziś natomiast trafiły do nas dużo ciekawsze doniesienia. Zgodnie z nimi cała rodzina przyszłorocznych iPhone’ów ma już bazować na ładowaniu indukcyjnym. To wręcz rewolucyjne posunięcie ze strony Apple. Nie pozostanie ono bez wpływu na rynek ładowarek bezprzewodowych. Zapotrzebowanie na nie ulegnie bowiem znacznemu zwiększeniu. Mówi się, że Apple pracuje także nad własnymi rozwiązaniami tego typu. Pierwsze z akcesoriów – AirPower Mini – ma rzekomo oferować możliwość ładowania jednego urządzenia, a druga z ładowarek ma umożliwić jednoczesne uzupełnienianie energii w aż trzech urządzeniach na raz! Inna kwestią jest to, że bezprzewodowe ładowarki z Cupertino będą zapewne diabelnie drogie, więc wielu z nas będzie zmuszonych do poszukiwania alternatywnych rozwiązań w tej kwestii.

Zobacz serwis produktów Apple Warszawa

Dajcie koniecznie znać co myślicie o tak radykalnym podejściu ze strony Apple. Ładowanie indukcyjne wciąż nie jest jakoś szczególnie popularne, więc może decyzja koncernu z Cupertino przyczyni się do popularyzacji takiego standardu ładowania? Wszystkiego dowiemy się w przyszłym roku!

Źródło: Phonearena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS