windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Samsung

Ten procesor Samsunga będzie hitem? Exynos 880 to nowe otwarcie dla tańszych smartfonów!

Samsung dwoi się i troi by poradzić sobie w starciu z coraz mocniejszą, chińską konkurencją na rynku urządzeń mobilnych. Aby osiągnąć ten cel nie wystarczy wydawać atrakcyjnych pod względem funkcjonalnym i wizualnym produktów. Trzeba też bowiem zadbać o odpowiednio dobrane, wydajne podzespoły. W tej kwestii koncern z Korei przygotował właśnie ważną nowość, która może stanowić nowe otwarcie dla średniopółkowych słuchawek!

Exynos 880 to świetny, średniopółkowy procesor!

Nowy układ powinien trafić na pokład nadchodzących średniopółkowców Samsunga z rodziny Galaxy A (A52. A72), które najpewniej zadebiutują na początku przyszłego roku. Procesor posiada wiele wspólnych cech z Exynosem 980. Mowa o procesie produkcyjnym w technologii 8 nm, wbudowanym modemie 5G i oddzielnym układzie NPU. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Parametry Exynosa 880 nie powalą nas na kolana, jednak będzie to solidny, średniopółkowy procesor. Urządzeniom pracującym pod jego kontrolą ma zapewnić zestaw dwóch rdzeni ARM Cortex-A77 oraz sześciu rdzeni Cortex-A55. Exynos 880 może obsłużyć aparaty o matrycy 64 MP. Ponadto, maksymalna rozdzielczość ekranu jaką można zastosować w przypadku urządzeń pracujących pod kontrolą tego układu to Full HD+. Nowy procesor umożliwia nagrywanie wideo w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 30 FPS.

Sucha specyfikacja nie powie nam jednak tyle, co faktyczne testy smartfonów pracujących pod kontrolą tego układu. Na pierwsze Samsungi działające w oparciu o Exynosa 880 jeszcze trochę poczekamy. Mam jednak nadzieję, że koncern z Korei nie zawiedzie oczekiwań fanów urządzeń Galaxy.

Źródło: Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS!