windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft

Przyszłość Skype? Microsoft podjął ważną decyzję!

Skype czasy świetności ma już dawno za sobą. Do dziś jednak ten komunikator z Redmond ma oddane grono fanów, którzy nie wyobrażają sobie możliwości zastąpnienia go jakimś innym rozwiązaniem. Przez lata przywykli bowiem do intuicyjnej obsługi aplikacji oraz jej funkcji. Ważną decyzję odnośnie komunikatora podjął właśnie Microsoft. Czy jego użytkownicy mogą odetchnąć z ulgą?

Usługa Skype nie zostanie wyłączona!

Pandemia przyniosła nam ogromny wzrost popularności usługi Teams od Microsoftu, która wielu z nas służy do przeprowadzania wideokonfernecji (zarówno służbowych, jak i prywatnych). Pojawiły się więc pytania, czy koncern z Redmond nie zrezygnuje z coraz mniej popularnego Skype na rzecz właśnie Teams. Microsoft uspokaja – Skype nie wybiera się na emeryturę. Usługa będzie nadal wspierana i w swoich najwaznjeszych zastosowaniach – darmowa. Miesięcznie liczba aktywnych użytkowników przekracza 100 milionów, a dziennie ze Skype’a korzysta aż 40 milionów osób! To świetny wynik mimo naprawdę silnej konkurencji ze strony dużo popularniejszych aplikacji dedykowanych przeprowadzaniu wideorozmów (Messenger, WhatsApp), czy chociażby FaceTime od Apple.

Przyznaję, że zdarza mi się jeszcze od czasu do czasu korzystać ze Skype. O wiele częściej jednak sięgam już po inne rozwiązania. Czy komunikator od Microsoftu przetrwa próbę czasu? Pewnie tak. Choć trzeba brać pod uwagę to, że liczba użytkowników będzie się zmniejszać, jeśli koncern z Redmond nie będzie go intensywnie rozwijał.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS!