windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Ciekawostki Google iOS

Pożegnania czas! Ważna zmiana w Mapach Google!

Ostatnimi czasy koncern z Mountain View wdrażał w przypadku Map Google wiele ciekawych nowości, które mają uczynić codzienną pracę z tą ważną aplikacją czystą przyjemnością. Nie zawsze jednak decyzje podejmowane w jej sprawie są dobre i trafne. Tak jest właśnie tym razem. Feralna zmiana dotyczyła będzie polskiej edycji Map Google.

Polska edycja Map Google żegna lektora!

Do tej pory, gdy uruchamialiśmy nawigację w Mapach Google, do celu prowadził nas polski lektor czytający komedy aplikacji. Stan ten ulegnie jednak (negatywnej) zmianie. Jarosława Juszkiewicza, zawodowego lektora i dziennikarza Radia Katowice, który wskazywał nam drogę do celu przez ostatnie 13 lat zastąpi robot. Nowy głos bardzo mocno będzie przypominał Asystenta Google i w skutek tego będzie brzmiał dość sztucznie i nieprzyjemnie. Syntezator mowy niezbyt dobrze radzi sobie w praktyce, a jego zastosowanie spotkało się już z hejtem polskich użytkowników na łamach Sklepu Play. Google jednak raczej nie zmieni swojej decyzji. Tłumaczy ja rozwojem nawigacji głosowej w Mapach. Jarosław Juszkiewicz pożegnał się natomiast z fanami na łamach serwisu YouTube.

Moim zdaniem zmiana wdrażana przez Google to niezbyt trafna dezycja. Przez takie zmiany część użytkowników może zrezygnować z Map Google na rzecz konkurencyjnych rozwiązań. Dajcie koniecznie znać w komentarzach z jakich aplikacji do nawigacji Wy korzystacie na co dzień.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS!