windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Microsoft Plotki/przecieki Windows 10 Windows 10X

Windows 10 jeszcze bezpieczniejszy! Ważne nowości w drodze?

Windows 10 w mojej opinii to naprawdę dobry system, który w pełni wywiązuje się z zadań które przed nim stawiam. Microsoft jednak stale go udoskonala by służył nam jak najlepiej. Oprogramowanie ulepszane jest także pod kątem bezpieczeństwa. Już wkrótce możemy się spodziewać ważnych udoskonaleń w tej kwestii – dzięki rozwiązaniom, które zostaną zaczerpnięte z Windowsa 10X.

Microsoft stawia na bezpieczeństwo!

Jeden z ostatnich, oficjalnych komunikatów Microsoftu jednoznacznie wskazał nam, że premiera Windowsa 10X przesunie się w czasie ze względu na kryzys wywołany pandemią. Skorzystać na tym może jednak klasyczny Windows 10, który ma przejąć część technologii związanych z bezpieczeństwem od nowszego oprogramowania. Podobno jedna z przyszłych aktualizacji Windowsa 10 przyniesie możliwość uruchamiana aplikacji w bezpiecznym środowisku, w tzw kontenerach. Aplikacje uruchamiane w taki sposób są całkowicie izolowane od reszty systemu, nie mogąc wpływać na niego w żaden sposób. Taki tryb pracy wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na zasoby. Jego zaletą jest natomiast zwiększona stabilność oraz bezpieczeństwo pracy aplikacji uruchamianej w kontenerze. W dobie szerzącej się w sieci cyberprzestępczości takie rozwiązanie może być szczególnie mile widziane w zastosowaniach profesjonalnych.

Nie wiadomo jeszcze kiedy ta przydatna nowość trafi na pokład naszych komputerów i tabletów. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści w tej kwestii. A czy Waszym zdaniem taka nowość jest w systemie Windows 10 potrzebna?

Źródło: Windows Latest

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS!